0
09370261411

آموزش آنلاین معلمان در دوره تخصصی “کارآفرین پروری”

به گزارش ایمنا، مدیر خانه جوان سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان با اعلام این مطلب گفت: اولین دوره جامع کارآفرینی پروری معلمان در کشور با هدف تربیت مربی در عرصه شیوه‌های آموزشی نوین و کارآفرین پروری به همت تیم تخصصی خانه جوان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در پروژه توان هفت آغاز به کار کرد.

فاطمه اکبرزاده اظهار کرد: این دوره شامل ۵۰ ساعت آموزشی در تطبیق پودمان سرفصل‌های کارآفرینی در هنرستان‌ها و دبیرستان‌ها بوده که توسط تیم‌های کارشناسی این حوزه از جمله مؤسسات و انجمن‌های کارآفرینی، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و تیم خانه جوان تدوین شده است.

وی با بیان اینکه محتواهای ارائه شده در این دوره با استانداردهای کشوری مطابقت دارد، افزود: این دوره شامل عناوین مهم، به روز، کاربردی و عملیاتی در حوزه‌های تیم سازی به واسطه الگوهای رفتارشناسی، کارآفرینی اجتماعی، شیوه‌های جذب منابع مالی در مدارس، آشنایی با پس‌انداز اجتماعی و مالی برای کودکان و نوجوانان، آشنایی با شیوه‌های آموزش مشارکتی در مدارس طراحی شده است.

مدیر خانه جوان با بیان اینکه این دوره به صورت آنلاین برگزار می‌شود، ادامه داد: فایل‌های این دوره ثبت و ضبط شده و در سایت توان هفت ویژه معلمینی که در دوره شرکت کرده‌اند و افرادی که فرصت حضور در طرح را نداشتند، ارائه می‌شود.

اکبرزاده با بیان اینکه دو هزار معلم کارآفرینی در دبیرستان‌ها و هنرستان‌های استان اصفهان تدریس دارند، ادامه داد: مخاطبین این دوره در مرحله اول ۱۰۰ نفر از معلمان کارآفرینی در مدارس استان اصفهان هستند که توسط اداره کل آموزش و پرورش این استان به عنوان سرشاخه‌های منطقه بر مبنای علاقه‌مندی و میزان انگیزه آن‌ها گزینش شده و پس از انجام آزمون‌های مختلف رفتارشناسی و هوش هیجانی افرادی که قابلیت‌های لازم را برای اشاعه و ترویج این دوره داشتند، انتخاب شدند.

وی بیان کرد: پس از برگزاری دوره، آزمون‌هایی توسط ارزیابان و اساتید دوره انجام می‌شود تا نقاط قوت و ضعف دوره از منظر معلمان مشخص شود و در دوره‌های بعدی سطح کیفی دوره‌ها افزایش پیدا کند و دوره‌های تکمیلی و پیشرفته بر مبنای دوره مقدماتی طراحی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =