0
09370261411

جمعه 7 خرداد با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید

1-اعتراض ناشران برای جلوگیری از برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین کتاب دیجی کالا

این هفته احمد جواهری عضو هیئت‌مدیره اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران گفت: ناشران به برگزاری نمایشگاه آنلاین کتاب دیجی کالا و تخفیف‌های آن اعتراض دارند و باید وزارت ارشاد به‌منظور برگزاری نمایشگاه توسط دیجی کالا مجوز بدهد و اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی در این زمینه تصمیم گیر نیست. او همچنین گفت کتاب‌فروشان در مارکت پلیس دیجی کالا نیز باید مجوز دریافت کنند.

2-سرمایه‌گذاری کرمان خودرو در استارتاپ استادکار

دوشنبه خبر رسید گروه اقتصادی کرمان خودرو در ازای 20 درصد به میزان 28 میلیارد تومان در استارتاپ استادکار سرمایه‌گذاری کرده است. علی فزونی مدیرعامل استادکار گفت: استادکار از دو سال پیش همه چیز را از نو شروع کرد و این سرمایه صرف توسعه زیرساخت‌های استادکار خواهد شد.

3-اعتراض شورای شهر تهران به کرایه‌های بالای حمل‌ونقل اینترنتی

این  هفته حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به افزایش کرایه ناوگان حمل‌ونقل اینترنتی واکنش نشان داد و آن را خلاف مصوبات شورا و تخلف دانست. او گفت: طبق مصوبه شورای شهر تهران افزایش نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی تنها35 درصد بوده اما در تاکسی‌های اینترنتی در برخی مسیرها این افزایش به 50 درصد می‌رسد. به گفته نظری تصویب نرخ کرایه بر عهده شورای شهر تهران است اما اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی مدعی قیمت‌گذاری برای تاکسی‌های اینترنتی است.

4-افتتاح کارخانه فناپ در شهرک صنعتی خرمشهر

سه‌شنبه این هفته کارخانه تولید تجهیزات سخت‌افزاری بانکی و دیجیتال فناپ در شهرک صنعتی خرمشهر افتتاح شد. مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد در مراسم افتتاحیه این کارخانه اعلام کرد: شرکت فناپ باید تا سال 1404 ارزش فروشی بالغ‌بر 740 هزار میلیارد ریال و ارزش سرمایه‌گذاری 260 هزار میلیارد ریالی داشته باشد. قاسمی همچنین بیان کرد: گروه فناپ طرح توسعه 2 میلیون یورویی را در دستور کار خود دارد.

5- اعطای تسهیلات 150 میلیون تومانی قرض‌الحسنه به برگزیدگان رویداد تریگ کمپ

این هفته خبر رسید ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای برگزیدگان و تیم‌های خروجی رویداد تریگ کمپ اینترنت اشیا تسهیلات 150 میلیون تومانی قرض‌الحسنه را فراهم کرده است. سازمان مدیریت صنعتی که اکنون متولی جدید این نماد است این هفته خبر داد قصد دارد به‌زودی ستاره‌های دوم تا پنجم این نماد را پس از بررسی به کسب‌وکارها اعطا کند. پیشتر متولی سابق این نماد یعنی مرکز تجارت الکترونیکی تا دو ستاره به کسب‌وکارها داده بود.

6- فروشگاه‌های بزرگ بیشترین تعداد مجوز فقره کسب را در سال 99 به خود اختصاص دادند.

اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی گزارش سال 99 خود را این هفته منتشر کرد. این مجموعه در سال 99 ، 1114 فقره کسب صادر کرده است که به تفکیک موضوع از این تعداد پروانه بخش‌های فروشگاه‌های بزرگ با 22/32 درصد بیشترین سهم پروانه‌های دریافتی را دارند.

7-اختصاص تلویزیون اینترنتی به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای تبلیغات

یکشنبه این هفته جلسه ساترا در مورد فعالیت‌های رسانه‌ای آنلاین کاندیداهای انتخابات برگزار شد. بر این اساس تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند تلویزیون اینترنتی خود را در زمان رقابت‌ها ایجاد کنند.

8-گفتگوی آقای ابراهیم رئیسی با فعالان اقتصادی بخش خصوصی

چهارشنبه سید ابراهیم رئیسی با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با فعالان اقتصادی بخش خصوصی گفتگو کرد.

9-ممنوعیت فعالیت استخراج رمز ارز تا پایان تابستان تصویب شد.

چهارشنبه استخراج رمز ارز تا پایان شهریورماه حتی برای کسانی که مجوز فعالیت دارند با دستور مستقیم رئیس‌جمهوری ممنوع شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =