0
09370261411

جمعه 5 دی با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید

پادکست اخبار استارتاپی

شنبه خبر رسید شرکت دیجی کالا پنجم دی‌ماه سومین دور رقابت دیجی کالا کاپ را باهدف شناسایی برترین افراد دارای مهارت برنامه‌نویسی و قدرت حل مسئله برگزار می‌کند. داده‌های دو دوره پیشین نشان‌دهنده حضور بیش از 2300 نفر در هر دور از این رقابت است.

سه‌شنبه حمید محمدی مدیرعامل دیجی کالا در مورد میزان رشد این شرکت در دوران کرونا در گفتگو با پیوست گفت: ما در تمام ماه‌های سال با رشد بی‌وقفه روبرو بودیم. مبلغ خالص فروش دیجی کالا از ابتدای سال 99 تا اول آبان 99 نسبت به بازه مشابه در سال گذشته 160 درصد افزایش داشته و تعداد کالاهای فروخته‌شده هم 149 درصد افزایش داشته است؛ اما در ماه‌های اخیر میزان این رشد با کاهش روبرو شده است. به گفته محمدی، بزرگ‌ترین رقیب دیجی کالا بازار آفلاین با سهم 98 درصدی است.

این هفته بازار خبر داد با شناسایی کامنت ها و امتیازهای مشکوک در شمار محدودی از برنامه‌ها، نزدیک به 2 میلیون نظر مشکوک را حذف کرده است. این فرایند با کمک تحلیل داده‌ها، گزارش‌های توسعه‌دهندگان و کاربران و صحت سنجی توسط تیم‌های بررسی بازار صورت گرفته است.

این هفته خبر رسید پرسنل هولدینگ هزاردستان با تأمین 20 تبلت به کمپین اهدای گوشی و تبلت به دانش آموزان کم برخوردار پیوستند. این کمپین خیریه سایت دیوار از ابتدای آذرماه آغاز شد که در آن از مردم دعوت شد تا درصورتی‌که گوشی موبایل اضافه‌دارند با اهدای آن به دانش آموزان کم برخوردار زمینه تحصیل آن‌ها را فراهم کنند.

محمدحسین رزاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول یکشنبه این هفته باهدف بررسی، توسعه و راه‌اندازی حوزه‌های جدید فعالیت و کسب‌وکار از کارخانه نوآوری هم‌آوا بازدید کرد.

دوشنبه اسنپ باکس خبر داد در راستای مسئولیت اجتماعی خود قصد دارد 20 درصد برای هزینه ارسال بسته به کسب‌وکارهایی که تحت تأثیر کرونا قرارگرفته‌اند تخفیف دهد. البته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باید کسب‌وکارها را تائید و معرفی کند. کسری صادقی زاده مدیرعامل اسنپ باکس گفت: اوایل کرونا حدود 70 درصد از 2 میلیون سفر روزانه اسنپ را از دست دادیم؛ اما الآن دوباره به شرایط قبل از کرونا بازگشته‌ایم. اسنپ بایک و اسنپ باکس بیش از 411 هزار سفر هفتگی دارند. 144 هزار ناوگان موتوری و 23 هزار وانت سبک و سنگین نیز در خدمت این مجموعه است. اسنپ باکس در 12 کلان‌شهر کشور فعالیت می‌کند.

این هفته خبر رسید اسنپ مارکت با همکاری فروشگاه هایپراستار شیراز وارد این شهر شد. کاربران شیرازی می‌توانند برای خرید لوازم‌آرایشی و بهداشتی نیز از اسنپ مارکت استفاده کنند.

چهارشنبه خبر رسید فروش بلیت هواپیما و رزرو هتل از سمت اسنپ تریپ به خدمات اپلیکیشن ایرانسل من اضافه‌شده است.

چهارشنبه اسمارتاپ ونچرز از ارائه فاند 50 میلیارد تومانی برای سرمایه‌گذاری روی 20 استارتاپ ارلی استیج تا سقف 3 میلیارد تومان خبر داد.

سه‌شنبه قرارداد سرمایه‌گذاری بین صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین و استارتاپ” از کتاب” به امضای طرفین رسید. استارتاپ “از کتاب” یک سامانه هوشمند مبتنی بر متادیتای کتاب است که با پردازش اطلاعات کتاب‌های موجود در بانک اطلاعاتی کتابخانه ملی و دیگر منابع موجود، یک رده‌بندی هوشمند از کتاب‌ها ایجاد می‌کند.

شنبه صبح نشست خبری الکام استارز با حضور محمدباقر اثنی عشری (رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور) و امیر ناظمی (رئیس سازمان فناوری اطلاعات در حوزه پست و ارتباطات) به‌صورت آنلاین برگزار شد. اثنی عشری در این نشست اعلام کرد: از 5 سال پیش که سازمان نصر متولی برگزاری الکامپ شده، این رویداد هرسال رشد را تجربه کرده و امسال قرار بوده که بزرگ‌ترین دوره آن را برگزار کند؛ اما به دلیل کرونا نمایشگاه الکامپ را لغو کرده‌اند. بااین‌حال امسال اواخر دی قرار است الکام استارز که بخش استارتاپی الکامپ است، آنلاین برگزار شود. نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات، معاونت علمی انجمن VC و برخی مجموعه‌های دیگر در این نشست اعلام کردند حمایت‌هایی را از استارتاپ های برنده در الکام استارز انجام می‌دهند. برای مثال سازمان فناوری یک میلیارد تومان وام خطرپذیر به استارتاپ برنده اهدا می‌کند

دوشنبه سانترا اعلام کرد مجموعاً 10 میلیون و 400 هزار کاربر یکتا از طریق رسانه های آنلاین داخلی، بازی فینال پرسپولیس را مشاهده کرده‌اند. این موضوع در حالی است که درمجموع بیش از 6/4 میلیون ایرانی بازی فینال آسیا را با گزارش عادل فردوسی پور تنها از صفحه اینستاگرام AFC مشاهده کردند.

این هفته خبر رسید کارت‌خوان یا درگاه پرداخت، از بهمن‌ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی در اختیار متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت قرارمی گیرد و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارت‌خوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده نیز به‌طور خودکار تشکیل می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =