0
09370261411

جمعه 12 دی با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید

پادکست اخبار استارتاپی

رهانش تدریجی در اپلیکیشن بازار برای توسعه دهندگان

این هفته خبر رسید امکان انتشار محدود اپلیکیشن ها برای عده‌ای از کاربران یا آنچه بازار “رهانش تدریجی” می‌نامد در پنل توسعه دهندگان آن فعال شده است. این قابلیت امکان آزمایش اپلیکیشن با تعداد محدودی از کاربران را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

گزارش عملکرد کافه بازار در دی ماه 99

چهارشنبه این هفته بازار گزارش عملکرد خود در بررسی و انتشار برنامه‌ها و بازی‌ها در نیمسال اول 99 را منتشر کرد. بازار در این گزارش می‌گوید: زمان بررسی اپ ها را از 72 ساعت به 24 ساعت کاهش داده است. در طی 6 ماه اول امسال بیش از 36000 درخواست برای انتشار و به‌روزرسانی اپ ها به بازار ارسال شده و 5/5 هزار برنامه جدید منتشر شده است. بیش از 3000 برنامه به دلیل نقض قوانین بازار حذف شدند و 691 اپ توسط سپر امنیت بازار مخرب شناسایی شده است. بر اساس گزارش بازار در 6 ماهه ابتدایی 98 در مقایسه با زمان مشابه امسال درخواست‌های تائید شده از رقم 62 به 78 درصد رسیده است. رشدی 16 درصدی که رقم قابل ملاحظه‌ای است و نشان از سهولت و یا تغییرات بنیادین در قوانین انتشار این شرکت است.

آغاز به کار سرویس “پلاس” تپ سی

شنبه این هفته خبر رسید سرویس “پلاس” تپ سی با خودروهایی با مدل و کیفیت بهتر راه‌اندازی شد. رانندگان این سرویس بیشترین امتیاز را از مسافران دریافت کرده‌اند و به عنوان سفیران حرفه‌ای تپ سی هستند. هزینه‌های سرویس پلاس 20 درصد از هزینه‌های کلاسیک بیشتر است و فعلاً در شهر تهران و از ساعت 6 صبح الی 12 شب فعال است.

راحتی تردد کارکنان منتخب سازمان‌ها با  کیف پول اسنپ

این هفته خبر رسید کیف پول سازمانی از راهکارهای جدید پنل سازمانی اسنپ است که به کارکنان منتخب سازمان‌ها اجازه می‌دهد برای سفرهای کاری خود از طریق اپلیکیشن اسنپ درخواست خودرو دهند و هزینه آن را با موجودی کیف پول سازمانی پرداخت کنند. به گفته اسنپ تاکنون بیش از 2000 سازمان برآورد شده است.

همکاری هلدینگ فناوری نگاه و مجموعه دانش بنیان برکت

هلدینگ فناوری نگاه وابسته به بانک کارآفرین اعلام کرد: 150 میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری روی استارتاپها گزارش شده است و همچنین در نظر دارد با همکاری وی سی برکت طی 6 ماه آینده 60 میلیارد تومان در فین تک سرمایه‌گذاری کنند.

توسعه بازار محتوای حلال توسط فروشگاه‌های ایرانی

این هفته مرکز ملی فضای مجازی با انتشار گزارشی اعلام کرد: با توجه به موفقیت ایران در حوزه طراحی و تولید اپلیکیشن های موبایل و همچنین روابط خوب ایران با کشورهای همسایه و مسلمان، فروشگاه‌های ایرانی این برنامه‌ها فرصت خوبی برای توسعه بازار محتوای حلال خود دارند.

صدور بیش از 250 فقره پروانه کسب ‌وکارهای مجازی تنها در پاییز 99

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در این هفته این مجموعه طی پاییز سال جاری 252 فقره پروانه کسب و کار را صادر کرده است.

بازگشت قیمت‌های حذف شده از پلتفرم‌ها به دستور مجلس

این هفته خبر رسید بحث بازگشت قیمت‌های حذف شده از پلتفرم آگهی‌های آنلاین که حدود 9 ماه پیش اتفاق افتاده بود دوباره مطرح شده است. البته این بار نه از سمت پلتفرم‌ها یا دادستانی؛ بلکه برخی از نمایندگان مجلس نسبت به حذف قیمت‌ها از این پلتفرم‌ها انتقاد کرده‌اند و خواستار بازگشت قیمت‌ها به پلتفرم‌ها شده‌اند. گروهی از نمایندگان معتقدند که حذف قیمت‌ها از سراچه‌ها تأثیری بر کاهش قیمت خودرو و مسکن در بازار نداشته و حتی شفافیت در این زمینه را از بین برده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =