0
09370261411

6 سایت برتر حوزه کارآفرینی که باید بشناسید

تعاریف بسیار مختلفی از واژه کارآفرینی وجود دارد. ماهیت این کلمه در طی سال‌های گوناگون دستخوش تغییرات بسیار فراوانی شده‌است. اما می‌توان کارآفرینی را فرآیند ایجاد یک کسب و کار بر اساس یک فکر و ایده نو دانست . فرد کارآفرین باید ویژگی‌هایی همچون ریسک پذیری، خلاقیت، رهبری را در خود داشته باشد. چند سالی است که سایت‌های مختلفی در حوزه کارآفرینی و استارتاپ به تولید محتواهای آموزشی و انتقال دانش استارتاپی می‌پردازند و طبیعتا با رشد اکوسیستم استارتاپی کشور، این محتواها در آینده نیز بیشتر خواهند شد.در حال حاضر وبسایت ها و وبلاگ های بسیار خوبی در زمینه آموزش افراد در حوزه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار وجود دارند که ما نیز برای بالا بردن آگاهی شما از این سایت ها، در این مقاله به معرفی برترین سایت‌های کارآفرینی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اکوموتیو پربازدیدترین سایت تخصصی کارآفرینی و کسب و کار است که از طریق آن می‌توانید از آخرین اخبار و رویدادهای اکوسیستم استارت‌آپ ایران مطلع شوید. این سایت ضمن پوشش اخبار و رویداد های جامعه استارتاپی، سعی کرده با تولید محتوای کاربردی و مورد نیاز مخاطبین خود، بخشی از نیازهای محتوایی این جامعه را تامین کند. این سایت دارای محتواهای گوناگون در قالب چند رسانه‌ای است که به عنوان یکی از قسمت های آن می‌توان  به منوی کارآفرینی و استارتاپ اشاره کرد که در آن به معرفی استارتاپ ها، ایده های استارتاپی ، مراحل راه اندازی استارتاپ، داستان شکست استارتاپ ها  و … پرداخته شده است. 

یکی از مواردی که این سایت را به یکی از برترین سایت های کارآفرینی تبدیل کرده‌است، داشبورد آماری اکوسیستم استارتاپی است. در این داشبورد، اطلاعات حدود ۶۰۰  استارتاپ همچون حوزه فعالیت استارتاپ ها در کشور، موسسان استارتاپ ها به تفکیک جنسیت، پراکندگی جغرافیایی استارتاپ‌ها، پلت فرم ارائه دهنده خدمات، تعداد کارمندان استارتاپ ایرانی، تعداد استارتاپ ها به تفکیک سال تاسیس مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته‌اند. وجود دانشنامه جامع کارآفرینی، ابزارهای کسب و کار( ابزارهای خلاقیت، استراتژی، تصمیم سازی) و آموزش مهارت‌های کسب و کار از دیگر بخش های کاربردی وبسایت اکوموتیو می‌باشد.

سایت اکوموتیو
  1. هفته نامه شنبه، اولین رسانه اختصاصی در حوزه استارتاپ‌ها در ایران است که در حدود ۵ سال قبل فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است و به ارائه خدمات رسانه ای در اکوسیستم استارتاپی ایران می پردازد. این هفته نامه به طور متوسط در بیش از ۳۰ شهر ایران و همچنین رویدادهای کارآفرینی سراسر کشور توزیع می‌شود. در این هفته نامه، باتجربه ترین و با سابقه ترین منتورها و کارشناسان تخصصی حوزه استارتاپ، مقالات و نوشته های خود را منتشر می‌کنند و به دیگران مشاوره می‌دهند. برخی از اهداف هفته نامه شنبه به شرح زیر میباشد:
  • ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال‌زایی
  • معرفی استارتاپ ها و آموزش چگونگی راه اندازی استارتاپ
  • پوشش اخبار و رویدادهای خبری حوزه استارتاپ‌ها

این وبسایت تلاش کرده با آموزش های جذابی همچون راه اندازی استارتاپ، مدیریت تیم، بازاریابی، رشد کسب و کار و … به انتقال دانش استارتاپی به مخاطبین خود کمک کند. همچنین وب‌سایت شنبه  مقالات آموزشی و کاربردی متنوعی درباره جذب سرمایه، سرمایه گذاری، مسائل مالی و فناوری را تولید و منتشر میکند.

سایت شنبه

سایت توان هفت، پلتفرم آموزش آنلاین کارآفرینی برای فارسی زبانان است که در این سایت محتوای دوره‌های آموزشی در حوزه کارآفرینی و کسب و کار به صورت متمرکز تولید و بر روی سایت بارگذاری شده اند. سایت توان هفت یکی از بهترین منابع آموزشی کارآفرینی است که هدف آن، تغییر در اکوسیستم و ارتقای سواد عمومی جامعه کارآفرینی می باشد. این سایت تامین‌کننده محتوای کاربردی و مناسب برای کل اکوسیستم کارآفرینی کشور میباشد. 

رویکرد سایت توان هفت ایجاد هم افزایی در کنار سایر مراکز کارآفرینی است تا علاوه بر معرفی این مراکز و افراد کارآفرین، مبانی و مباحث کارآفرینی را نیز معرفی و ارائه دهد. علاوه بر این، سایت توان هفت کوشیده تا مرجعی برای تولید محتواهای مرتبط با کارآفرینی باشد. در واقع تمام زیست‌بوم کارآفرینی شهر اصفهان در این سایت معرفی می‌شوند. تمامی دوره ها و کارگاه های برگزار شده در سایت توان هفت در شش دسته مبانی کارآفرینی، فناوری های نو، کسب و کارهای کوچک و متوسط، قوانین و مقررات کسب و کار، مهارت های ثروت ساز و مهارت های مدیریتی و شخصیتی دسته بندی شده اند تا امکان ایجاد دسترسی موضوعی به دوره ها برای مخاطبین فراهم شود.

 سایت توان هفت در بخش معرفی مراکز کارآفرینی به معرفی و ارائه شرح مختصری از فعالیت های این مراکز پرداخته است چرا که  آشنایی با مراکز کارآفرینی از اساسی‌ترین نیازهای افرادی است که قصد دارند به حوزه کارآفرینی و ایجاد کسب و کار وارد شوند. در وبسایت توان بخشی با عنوان آخرین اخبار تعبیه شده که میتوانید آخرین اخبار حوزه کارآفرینی، اطلاع از برگزاری دوره‌های آموزشی و اخبار استارتاپ ها را دریافت کنید. اخبار استارتاپی، جمعه هر هفته در قالب یک بسته خبری در این بخش بارگذاری می شود. همچنین با مراجعه به بخش مقالات آموزشی، به مقالاتی در حوزه کارآفرینی و کسب و کار به زبان فارسی دسترسی خواهید داشت. بخش معرفی کتاب نیز از دیگر بخش های وبسایت توان هفت میباشد تا با معرفی کتاب‌های حوزه کارآفرینی و کسب و کار به تکمیل این پازل آموزشی کمک شود.

سایت توان 7

یکی از دیگر از سایت های برتر در حوزه آموزش کارآفرینی، سایت دکتر استارتاپ می‌باشد. مهدی علیپور سخاوی موسس دکتر استارتاپ، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارآفرینی، گرایش فناوری از دانشگاه تهران است. او همچنین موسس دو استارتاپ به نام آوابوک و میلوژی می‌باشد. اخبار مرتبط با دنیای استارتاپ و کارآفرینی، مطالب مرتبط با مبحث استارتاپ، بازاریابی، مدل های کسب و کار و معرفی استارتاپ ها از دیگر بخش‌های وب سایت دکتر استارتاپ می باشد. همچنین یکی از پرمخاطب ترین منوهای این سایت، سفرنامه استارتاپ است که در آن دکتر علیپور (دکتر استارتاپ) به بیان تجربیات خود از سفرهای استارتاپی و کارآفرینی به کشورهای مختلف می‌پردازد. کلینیک استارتاپ، کلینیک کارآفرینی و کلینیک چابک  از مهمترین بخش های وب سایت دکتر استارتاپ میباشد.

 

سایت دکتر استارتاپ

قطعاً اکثر ماها با مسابقه میدون آشنا هستیم. میدون، سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کار است که نیاز هر کارآفرین برای راه اندازی و توسعه کسب و کار را برطرف می‌کند. سایت‌میدون با فراهم کردن آزمون مسیریابی شغلی سعی در ارائه دوره های آموزشی متناسب با استعدادها و علایق مخاطبین خود کرده است. وجود شبکه همکاران میدون باعث شده تا شما بتوانید به صدها کسب و کار دیگر متصل شده و با آنها شبکه سازی داشته باشید. همچنین بیش از ۳۰۰ منتور در کلینیک مشاوره میدون وجود دارند که در زمینه‌های مختلف به مشاوره‌های تخصصی و رفع چالش های کسب و کار می پردازند. 

از دیگر قسمت‌های جذاب سایت میدون، بخش  آمایش سرزمینی است. این قسمت به شما کمک می‌کند تا شغل های پرسود در شهر و منطقه خود را پیدا کنید و کسب و کار متناسب با منطقه جغرافیایی خود را راه اندازی کنید. میدون پلن یکی از خدمات وب سایت میدون میباشد که شما میتوانید بدون نیاز به صرف هزینه های اضافی و اتلاف زمان  با پشتیبانی کامل مشاوران میدون، ایده کسب و کار خود را به بیزینس پلن تبدیل کنید.

سایت میدون

خوشفکری نیز یکی از فعال ترین سایت ها در زمینه آموزش افراد در حوزه کسب و کار است. هدف این سایت کمک به افراد خوش‌فکر، کارآفرینان، کسب و کارهای کوچک و متوسط و استارتاپ‌ها می‌باشد. ترویج  فناوری و نوآوری پیشرفت اقتصادی و ایجاد توسعه پایدار، تولید محتوای آموزشی و پژوهشی برای کارآفرینان، کمک به شناسایی نیازها و فرصت‌ها و اجرایی شدن ایده های مفید برای خلق ارزش در جامعه، از رسالت‌های سایت خوشفکری می باشد. دوره های آموزشی این سایت به شما کمک می کنند که توانمندی ها و مهارت های خود را در حوزه‌های نوآوری، کارآفرینی، مدیریت و راه اندازی کسب و کار ارتقا بخشید و برای راه اندازی یک کسب و کار موفق و ورود به بازار کار آماده شوید.

 دیکشنری استارتاپ این سایت نیز تمام کلمات و مفاهیم حوزه نوآوری و کارآفرینی را به همراه معنی و توضیحات آسان آنها برای مخاطبین فراهم کرده است. همچنین شما میتوانید در بخش منتورها با مشاوران و مربیان متخصص در اکوسیستم استارتاپی ایران مشاوره بگیرید، اگر خود شما نیز منتور کسب و کار هستید، می توانید با ثبت نام در این قسمت به دیگران مشاوره بدهید.

سایت خوشفکری

قطعا وبسایت های فعال دیگری در حوزه کارآفرینی و استارتاپ وجود دارند، اما ملاک های ما برای انتخاب این سایت ها کامل بودن محتواهای آموزشی، توجه به نیازهای مخاطبین، ارائه آموزش های کاربردی و متناسب با شرایط جامعه بود. اگر شما نیز سایتی را در زمینه کارآفرینی میشناسید، میتوانید از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. 

حال که برترین سایت های کارآفرینی آشنا شدید، پیشنهاد می‌کنیم سری به انواع دوره‌های گروه توان هفت که در خانه جوان، در زمینه‌های مختلف بزنید، تا بتوانید با توجه به علایق و دانش خود بهترین انتخاب را داشته‌باشید.

 

دانشجوی رشته علم اطلاعات دانشگاه اصفهان

https://tavan7.ir/r9om

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =