0
09370261411

6 نشانه‌ای که نشان می‌دهد شما آماده کارآفرینی نیستید

6 نشانه‌ای که نشان می‌دهد شما آماده کارآفرینی نیستید

با وجود همه عکس‌های زیبای اینستاگرامی، به این معنی نیست که همه‌شان کارآفرین می‌باشند. کارآفرینی می‌تواند زندگی آزادی را بیافریند و با خدمات تجاری‌اش به مردم سود برساند. اگر کسی برای این کار ساخته نشده باشد این می‌تواند برایش مثل یک کابوس باشد. این یک انتخاب مناسب برای همه نیست.

من این فرصت را داشتم که در سن 19‌سالگی کارآفرین شوم. در آن مقطع هیچ‌کس از اطرافیان من کارآفرین نبود، بنابراین من اولین گام بلندم را بدون هیچ‌گونه دانش اولیه و یا حتی مربی که مرا راهنمایی کند، برداشتم. این تجارت توانست به نیم میلیون دلار در سال برسد، اما من آن را به زمین زدم. من نمی‌دانستم که چه کاری داشتم انجام می‌دادم و اصلا آماده انجامش نبودم. اکنون من 35‌ساله هستم. از طریق دومین کسب‌و‌کاری که راه‌اندازی کردم – یک تجارت در حوزه‌ی شیوه زندگی است – توانستم بدهی اولین تجارتم را تسویه کنم تا بتوانم آن را بفروشم.

امروز، من صاحب کسب‌و‌کاری هستم که به من امکان نوشتن، صحبت در سراسر جهان، مشاوره و مربیگری و هدایت دیگران را می‌دهد. من آنچه را که در حال حاضر انجام می‌دهم عاشقانه دوست دارم، زیرا برای این تجارت آماده بودم. شما قبل از پرش در فضای کارآفرینی به کمی اطمینان نیاز دارید. زندگی مانند فیلم نیست که همه‌چیز به طرز جادویی درست شود و پایان خوش داشته باشد. شما نمی‌توانید از همه‌چیز در زندگی صد درصد مطمئن باشید، اما شش نشانه مهم وجود دارد که به شما نشان می‌دهد آیا برای کارآفرینی آماده هستید یا نه؟!

1.شما به صورت خودجوش مشتاق کاری نیستید.

کارآفرینی به خلوت نیاز دارد و اتکا به خودتان نه دیگران، درست همان کاری که بیشتر مواقع انجام می‌دهید اما شما آن را رها می‌کنید و به دنبال کمک دیگران هستید. مهم است که توانایی انجام دادن و تمام کردن کارها را به تنهایی داشته باشید. شما باید برای انجام وظایف خود انگیزه داشته باشید، به خصوص وقتی که آن را دوست ندارید.

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که احتیاج دارید تا رئیس به شما بگوید گام بعدی چیست، شما آماده کارآفرینی نیستید.

2.شما زیرساخت را ایجاد نکرده‌اید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که حقوق و شغل ثابت را کنار بگذارید، باید زیرساختی ایجاد کنید. این زیرساخت شامل یک صندوق اضطراری سخاوتمندانه است – شما نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که همه‌چیز طبق برنامه پیش برود. همچنین باید دارای زیربنای مالی قوی باشد. در حال حاضر دارایی شما باید به اندازه کافی باشد تا بتوانید صورتحساب‌ها را به‌راحتی پرداخت کنید و نباید بدهیتان بیش از توان شما باشد. درآمد کارآفرینی الزاما منظم نیست و شما می‌خواهید بهترین خودتان باشید که می‌توانید باشید.

3.شما زیر فشار سرگشته و عصبی می‌شوید.

در بعضی مواقع استرس یک کسب‌وکار بسیار زیاد خواهد بود. شما باید با ترفندهای تردستانه در مواجهه با مشكلاتی که از هر سو شما را تحت فشار قرار می‌دهند، کسب‌وکار خود را اداره كنید. اگر زیر بار فشار و استرس تجارتتان فرو ریختید، بیشتر به کارآفرینی فکر کنید.

4.شما تحقیقات کافی انجام نداده‌اید.

برای هر کاری که می‌خواهید شروع کنید نیازمند تحقیق هستید. قبل از اینکه اولین قدم‌ها را بردارید، باید در زمینه تجارت سودآور متخصص باشید. خوشبختانه اینترنت و رسانه‌های اجتماعی فرصت مناسبی برای انجام تحقیقات کارآمد در مورد ایجاد یک تجارت سودآور را فراهم می‌کنند. از این فرصت بهره ببرید.

5.شما شور و اشتیاقی برای شغلی که می‌خواهید شروع کنید ندارید.

شور و اشتیاق برای ایجاد یک تجارت کافی نیست اما بهتر است باور کنید که این بخش مهمی از معادله است. مواقعی وجود دارد که شما از کسب‌و‌کار یا تجارتتان احساس یک شغل دارید. شور و شوق شما همان چیزی است که به شما یادآوری می‌کند که چه چیزی دارید. این به شما کمک می‌کند تا رو به جلو حرکت کنید. اگر اشتیاق به هیچ‌چیز ندارید، شما برای کارآفرینی آماده نیستید.

6.استراتژی رشد شما همان کاری است که شخص دیگری انجام داده است.

رشد یک تجارت می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، یا می‌تواند شما را نا‌امید‌ کند تا آن را کنار بگذارید. مردم به دلیل عدم تحقیق و چون رشد ندارند، به سمت کپی کردن از یک کارآفرین موفق می‌روند. آنچه برای شخص دیگری جواب داده است حتماً برای شما مؤثر نخواهد بود. هر یک از ما، خودمان و شغلمان متفاوت از هم هستیم. ما باید در فرآیند کارمان، آن چیزی که برایمان موثر است را پیدا کنیم. اگر متکی به کپی کردن از شخص دیگری هستید، برای کارآفرینی آماده نیستید.

در مسیر کارآفرینی، اگر برای مسائلی که ممکن است محقق نشوند آمادگی ندارید، کار فعلی خود را ترک نکنید. من عاشق داشتن کسب و کار و آزادی‌ای که کارآفرینی برایم به ارمغان می‌آورد، هستم اما می‌دانم این زندگی چقدر می‌تواند سخت باشد.

در مورد آنچه که از زندگی می‌خواهید با خود صادق باشید. در مورد اینکه آیا کارآفرینی برای شما مناسب است و این که آماده هستید یا نه، صادق باشید. برای آماده شدن مدتی طول می‌کشد. بهتر است رویای خود را با یک برنامه بسازید تا اینکه یک رویا را به کابوس تبدیل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =