0
09370261411

برگزاری نخستین رویداد استارت‌آپی كارآفرینی اجتماعی كشور در اصفهان

نخستین رویداد استارت‌آپی کارآفرینی اجتماعی کشور از هشتم تا دهم اسفند در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
نخستین رویداد استارت‌آپی کارآفرینی اجتماعی کشور از هشتم تا دهم اسفند در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، دبیر اجرایی این رویداد در ین باره گفت: براساس انعقاد تفاهم نامه‌ همکاری بین وزارت علوم و وزارت کشور، دانشگاه اصفهان، استانداری و نهادهای زیرمجموعه ملزم به برگزاری این رویداد شده‌اند.
ابراهیم رضایی با بیان این که در این رویداد به دنبال جذب ایده‌های نو برای کاهش آمار طلاق هستیم، گفت: مسئولیت جذب ایده و رفع این معضل به دانشگاه اصفهان محول شده است و در این رویداد از سوی یکی از مراکز خیریه شهر به ایده پردازی که بتوانند معضل این مرکز را برطرف کنند، هدیه ویژه ای اهدا خواهد شد.
مدیر اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان اضافه کرد: این دانشگاه میزبان دانشجویان استان‌های تهران، قم، البرز، مرکزی، همدان، یزد، چهارمحال بختیاری، کهگلیویه و بویراحمد و لرستان در این رویداد استارت آپی است.
به گفته وی در این رویداد 54 ساعته که در چهار محور اصلی شامل« کسب و کار اجتماعی»، «آسیب های فضای مجازی»، «طلاق و مشکلات خانواده» و «زنان سرپرست خانوار و کودکان کار» برگزار می شود، 10 تیم در سه روز به رقابت خواهند پرداخت. در روز نخست هر یک از صاحبان ایده در مدت 60 ثانیه ایده خود را مطرح و در انتها 10 تیم با رأی حاضران انتخاب و به مرحله بعد راه می یابد. در روز دوم، صاحبان ایده به همراه 16 منتور دعوت شده به این برنامه در کارگاه‌ های همسو با ایده های اولیه شرکت می کنند و در نهایت در روز سوم با تولید نمونه اولیه طرح، آماده ارائه ایده خود می شوند. در اختتامیه این برنامه سه ایده برتر انتخاب و محصول اولیه ارائه می شود. صاحبان ایده های برتر از تسهیلات و حمایت های ویژه از جمله معرفی به بانک ها و دستگاه های مرتبط، به منظور بهره مندی از تسهیلات مادی و معنوی، برخوردار می شوند.
دبیر اجرایی نخستین رویداد استارت‌آپ کارآفرینی اجتماعی کشور در دانشگاه اصفهان تاکید کرد: در این رویداد حدود 150 نفر ثبت نام کرده و بیش از صد ایده ارسال شده است که 60 درصد از استان اصفهان و مابقی از استان های دیگر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شانزده =