0
09370261411

جمعه 17 بهمن با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید

پادکست اخبار استارتاپی

تعرفه اینترنت تا 25 درصد کاهش یافت

یک‌شنبه این هفته حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات از کاهش 25 درصدی تعرفه اینترنت زیرساخت خبر داد.

محاسبه ترافیک سرویس‌های داخلی بر مبنای تعرفه بین‌الملل و شکایت کاربران آن

این هفته خبر رسید شکایت کاربران رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر مبنی بر محاسبه ترافیک برخی از سرویس‌های داخلی بر مبنای تعرفه بین‌الملل موجب شد تا معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب‌وکار ساترا پرونده ترافیکی رسانه‌ها را به کمیته تخلفات سازمان ارجاع دهد.

امکان صدور کسب مجوز در حوزه سلامت آنلاین برای اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی تائید شد.

 سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان ایران این هفته در نامه‌ای به اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی ضوابط خاص داخلی این اتحادیه در خصوص رسته‌های شغلی سامانه‌های ارائه انواع خدمات و کالا بر بستر فضای مجازی را ابلاغ کرد. به‌این‌ترتیب اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از این پس می‌تواند بر اساس ضوابط تعیین شده در حوزه سلامت آنلاین آگهی آنلاین و جابجایی هوشمند هم مجوز کسب صادر کند.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به‌عنوان مرجع تخصصی در حوزه بلاک چین انتخاب شد.

این هفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرد که این سازمان قرار است به‌عنوان مرجع تخصصی در حوزه رمزارزها و بلاک چین در کنار دادگستری تهران قرار گیرد و نظرات مشاوره‌ای خود را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

همکاری اتاق بازرگانی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای دستاورد هجدهمین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات

سه‌شنبه در هجدهمین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران اعلام شد اتاق بازرگانی قصد همکاری با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای جهت رفع موانع کسب‌وکار و تولید در حوزه فاوا را دارد.

پارک فناوری پردیس سومین رویداد سرمایه‌گذاری فناوری را برگزار می‌کند.

این هفته کنفرانس خبری سومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری تیم 2021 برگزار شد. این رویداد 28 و 29 بهمن‌ماه به میزبانی پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود و حدود 40 سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در این دوره از نشست سرمایه‌گذاری فناوری حضور خواهند داشت.

آغاز فاز سوم جذب سرمایه‌گذاران خطرپذیر در برنامه 100 استارتاپ

شتاب‌دهنده جهش این هفته خبر داد با همراهی سرمایه‌گذاران خطرپذیر سایپل سوم جذب استارتاپ های خود را شروع می‌کند. در این برنامه یک‌ساله 10 استارتاپ شانس دریافت 500 میلیون تومان سرمایه نقدی و غیر نقدی را خواهند داشت.

ابرآمد خدمات و برنامه‌های جدید خود را اعلام کرد.

چهارشنبه این هفته شرکت ابرآمد یک نشست خبری آنلاین با هدف معرفی و اعلام امکانات جدید خود را برگزار کرد. فرید فولادی مدیرعامل شرکت همکاران سیستم در این مراسم گفت: طبق گزارش‌های گارتنر اندازه بازار رایانش ابری اکنون در جهان 304 میلیارد دلار است. مدیران ابرآمد در این مراسم 95/99 درصد این شرکت خبر دادند و اشاره کردند به فکر رقابت با شرکت‌هایی همچون ابرآروان نیستند و هدفشان توسعه و استفاده بیشتر از خدمات ابری در کشور است. ابرآمد یکی از شرکت‌های جدید همکاران سیستم بود که به دنبال ارائه سرویس‌های متنوع ابری است.

سرویس سوپر مارکت دیجی کالا به قم و قزوین هم رسید.

دوشنبه این هفته دیجی کالا خبر داد برای گسترش ارائه خدمات به سراسر ایران درحال‌توسعه تدریجی سرویس سوپر مارکت خود به شهرهای دیگر ایران به‌غیراز تهران است و اکنون کاربران شهر های قم و قزوین هم علاوه بر تهران و کرج می‌توانند کالاهای سوپر مارکتی دیجی کالا را سفارش دهند.

کاهش تماس‌های تکراری کاربران دیوار

دیوار این هفته اعلام کرد پس از بازگشت قیمت‌ها به این پلتفرم پس از 8 ماه در روندی مثبت که منجر به جلوگیری از اتلاف وقت مردم شده تعداد تماس‌های تکراری روزانه در تهران آگهی‌های مربوط به فروش مسکن از 101 هزار تماس به 83 هزار تماس کاهش پیداکرده است و در مورد آگهی‌های خودرو نیز تعداد کل تماس غیرتکراری در کل کشور با 37 درصد کاهش در همین دو هفته از 1760000 تماس در روز به 1115000 تماس رسیده است.

شکایت رئیس سازمان غذا و دارو از فروش غیرقانونی اقلام سلامت محور توسط اسنپ فود.

روز سه‌شنبه خبر رسید محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به معاون دادستان از سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 26 تهران با اشاره به عرضه بدون مجوز اقلام سلامت در اسنپ فود و اسنپ دکتر خواستار برخورد قانونی با این دو پلتفرم شد. در نامه شانه ساز آمده است اسنپ فود اقدام به فروش انواع کالاهای سلامت‌محور ازجمله الکل می‌نماید و همچنین اسنپ امکان نسخه‌پیچی آنلاین و توزیع دارو را فراهم کرده که این کار قانونی است. امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری در واکنش به این اقدام اعلام کرد هیچ وزارت خانه‌ای صلاحیت مسدودسازی استارتاپ ها را ندارد.

حضور رانندگان معلول در اسنپ!

چهارشنبه اسنپ خبر داد ناوگان این شرکت دارای بیش از 13هزار نفر راننده دارای معلولیت بوده که از پرداخت کمیسیون معاف هستند. تاکنون بیش از 31 میلیون سفر اسنپی توسط رانندگان دارای معلولیت جسمی این شرکت انجام‌شده است.

رونمایی از سرویس جدید لایو پلاس آپارات

این هفته آپارات از راه‌اندازی سرویس جدیدی به نام لایو پلاس خبر داد که در آن کسب‌وکارها می‌توانند علاوه بر پخش زنده روی دامنه اختصاصی از لوگوی خود نیز در این برنامه‌ها استفاده کنند و خدمات جدیدی برای رویدادهای آنلاین خود دریافت کنند. آپارات هم‌زمان با رسیدن به رتبه 50 در رتبه‌بندی جهانی الکسا این سرویس جدید را رونمایی کرده که می‌تواند رقیب جدی برای استارتاپ های حوزه برگزارکننده رویداد آنلاین باشند.

گزارش شیپور از قیمت و تعداد آگهی‌های اخیر خود در پاییز 99

روز چهارشنبه شیپور گزارشی از تعداد آگهی‌های ثبت‌شده در فصل پاییز امسال منتشر کرد. در گزارش شیپور دیده می‌شود که آگهی‌های ثبت‌شده در این پلتفرم نسبت به فصل پاییز گذشته در کل کشور 65/99 درصد و در تهران 6/91 درصد رشد داشته‌اند. این در حالی است که تعداد معاملات انجام‌شده در این فصل بر اساس گزارش بانک مرکزی8/7 درصد کمتر از پاییز سال قبل بوده است.

واتساپ پردانلودترین اپلیکیشن موردتوجه کاربران مایکت در سال جاری

این هفته مایکت گزارشی را از اپلیکیشن های پر دانلود خود مربوط به بازه زمانی بهمن 98 تا بهمن 99 منتشر کرد. بر اساس این گزارش واتساپ پردانلودترین اپلیکیشنی است که کاربران مایکت در یک سال گذشته آن را نصب‌کرده‌اند. همچنین کاربران اینستا روزانه 3/2 میلیون بار بازی و اپلیکیشن دانلود کردند که به‌صورت میانگین ترافیک ماهیانه 5/5 ترابایتی را نشان می‌دهد. گفتنی است در میان 10 اپلیکیشن پر دانلود مایکت به ترتیب 4عنوان ایرانی شاد، روبیکا، دیجی کالا و ایرانسل من دانلود بیشتری داشته‌اند.

مانع تراشی‌های سازمان منطقه آزاد کیش در مواجهه با ورود تپسی به این جزیره

ابتدای این هفته هومن دمیرچی هم بنیان‌گذار و معاون عملیاتی تپسی در توئیتی از مانع تراشی و عدم همکاری سازمان منطقه آزاد کیش در مسیر ورود این تاکسی اینترنتی به جزیره کیش انتقاد کرد. او اعلام کرد تپسی مذاکراتش را هم به‌طور مستقیم هم باواسطه انجام داده که تاکنون بی‌نتیجه مانده است. چند روز پس‌ازاین خبر حمید پاشاکی مدیر حمل‌ونقل عمومی کیش گفت درخواست شرکت تپسی برای فعالیت در کیش توسط شورای ترافیک در حال بررسی است. پاشاکی همچنین تصریح کرد علت ممانعت این بوده که تپسی درخواست واگذاری انحصاری خدمات حمل‌ونقل را مطرح کرده که رد شده است.

امنیت بیشتر در سفرهای شهری با اپلیکیشن جدید تپسی

سه‌شنبه تپسی خبر داد قابلیت‌های جدیدی را به بخش امنیت سفر اپلیکیشن خود افزوده است که یکی امکان اشتراک‌گذاری موقعیت سفر به‌صورت زنده و دیگری قابلیت تماس اضطراری با واحد امنیت تپسی که با لمس یک گزینه کارشناسان تپسی فوراً با مسافر تماس می‌گیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =