0
09370261411

جمعه 22 اسفند با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید.

1-رونمایی از پیندو سرویس خدمات جدید دیجی کالا

چهارشنبه دیجی کالا سرویس جدیدی به نام پیندو که درزمینهٔ نیازمندی‌های آنلاین فعالیت می‌کند را معرفی کرد. کاربران پیندو امکان چسباندن رایگان آگهی کالای دست دوم خود را به چهار میلیون تنوع کالایی در دیجی کالا دارند و آگهی کاربران علاوه بر پیندو در دیجی کالا هم نمایش داده می‌شود که در دسترس 40 میلیون بازدیدکننده ماهانه دیجی کالا قرار می‌گیرد. با وصل شدن آگهی‌های پیندو به دیجی کالا کاربران نیازی به واردکردن مشخصات کالا ندارند.

2-دیجی پی در گزارش سالانه خود از خدمات‌رسانی به بیش از 29 هزار کاربر خبر داد.

یکشنبه این هفته نخستین گزارش سالانه دیجی پی منتشر شد. دیجی پی خدمات پرداخت کیف پول، خدمات ارائه وام برای خرید کالا از دیجی کالا و خدماتی دیگر همچون مینی اپ های حوزه پرداخت در قالب سوپر اپلیکیشن را ارائه می‌دهد. دیجی پی طی همکاری با دو لیزینگ کشور تاکنون موفق شده به بیش از 29 هزار کاربر در مجموع مبلغ 330 میلیارد تومان وام خرید کالا پرداخت کند. کاربران دیجی پی طی یک سال بیش از 65 میلیارد تومان به کیف پول خود در این اپلیکیشن برای پرداخت‌ها  واریز کردند. دیجی پی تاکنون توانسته بیش از یک میلیون نصب فعال به دست بیاورد و سوپر اپ آن آماده همکاری با مجموعه‌های گوناگون است.

3- رشد چشمگیر فروش مارکت پلیس علی‌بابا تنها پس از 6 ماه!

یکشنبه این هفته علی‌بابا اعلام کرد مارکت پلیس فروش تور این شرکت رشد چشمگیری داشته است. برای مثال یکی از آژانس‌ها توانسته در یک روز مبلغ 250 میلیون تومان تور از این طریق بفروشد. علی‌بابا می‌گوید طی شش ماه از راه‌اندازی این محصول آژانس‌ها توانسته‌اند سهمی 25 درصدی را از بازار آنلاین فروش تور کشور از آن خود کنند. بازار گاه فروش تور، سرویسی جدید از علی‌بابا است که در آن آژانس‌های مختلف کشور می‌توانند پکیج‌های تور خود را رقابتی بفروشند.

4-بخش دیوار فروشگاه‌ها با 21 هزار فروشنده آنلاین رشد 100 درصدی را تجربه کرد.

این هفته دیوار اعلام کرد بخش دیوار فروشگاه‌ها در این پلتفرم که ابتدای امسال کار خود را آغاز کرد اکنون 21 هزار فروشنده آنلاین و بیش از 190 هزار کالا دارد. دیوار می‌گوید دیوار فروشگاه‌ها هر هفته به‌طور میانگین 15 میلیون بازدید دارد و بیشینه درآمد دیوار طی یک ماه اخیر تا 100 درصد رشد داشته است. دیوار اکنون 35 میلیون کاربر دارد.

5-مایکت با بیش از 10 میلیون کاربر فعال وارد بازار بورس می‌شود.

مدیرعامل مایکت این هفته اعلام کرد روزانه 5/2 میلیون جستجو و 2 میلیون دانلود توسط کاربران این استور انجام می‌شود و تعداد کاربران فعال ماهانه آن 10 میلیون نفر است. به گفته او مایکت در سال جدید وارد بورس خواهد شد و اکنون سود ده است.

6-ازاین‌پس ترافیک شبکه‌ای نمی‌تواند مشکلی در دسترسی به سایت‌ها ایجاد کند.

این هفته ابر آروان خبر داد با توسعه امکان مسیریابی هوشمند قابلیتی به کسب‌وکارهای آنلاین ارائه می‌دهد که در زمان شلوغی شبکه دسترسی پایدار به محتوای سایتشان فراهم باشد. ابر آروان می‌گوید هم‌اکنون بیش از 40 پاپ سایت در نقاط مهم ایران و جهان دارد و به 56 هزار وب سایت ایرانی و خارجی سرویس می دهد و روزانه به شش میلیارد درخواست پاسخ می دهد.

7-رشد 41 برابری استفاده از فیلیمو در 4 سال!

روز شنبه فیلیمو گزارش سالانه خود را که مربوط به بازه آذر 98 تا آذر 99 است را منتشر کرد. فیلیمو در این گزارش می‌گوید: 2/1 میلیون کاربر دارد. مشترکان آن ماهانه میانگین 36 میلیون گیگابایت ترافیک مصرف می‌کنند. طی 4 سال 41 برابر رشد کرده است و سی سریال اختصاصی درد دست ساخت دارد. بر اساس این گزارش از هر اشتراک فیلیمو به‌طور میانگین 5/2 نفر استفاده می‌کنند. این یعنی به‌طور ماهانه حداقل نزدیک به  7/2 میلیون نفر بیننده و مخاطب فیلیمو هستند.

8-ازاین‌پس فارسی زبانان کشورهای همسایه می‌توانند از برنامه‌های فیلیمو استفاده کنند.

چهارشنبه فیلیمو خبر داد پلتفرم خود را در دسترس مردم کشورهای افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان که شامل 25 میلیون فارسی زبان می‌شود قراردادِ است. فیلیمو همچنین اعلام کرد قصد دارد به مناسبت آغاز سال جدید شمسی اشتراک سه‌ماهه رایگان فیلیمو را در اختیار اعضای تازه‌وارد از این کشورها بگذارد.

9-آغاز به کار اسنپ شاپ و دسترس‌پذیری آسان و سریع کاربران آن.

شنبه این هفته اسنپ از آغاز به کار سرویس جدید خود به نام اسنپ شاپ خبر داد. اسنپ شاپ در سه دسته کالای آرایشی و بهداشتی، فرهنگ و هنر و دیجیتال به‌طور مستقیم خرید از فروشگاه‌های سطح شهر را برای کاربران خود فراهم کرده است. اسنپ می‌گوید در کمتر از 2 ساعت کالا را به دست مشتری می‌رساند و اکنون در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و شیراز سرویس می‌دهد.

10-آغاز به کار همکاری اسنپ و گروه هزاردستان برای رفع نیازهای پزشکی کارمندان این مجموعه

یکشنبه خبر رسید شرکت اسنپ و گروه هزاردستان متشکل از شرکت‌های کافه بازار، دیوار و بلد برای برطرف کردن نیازهای پزشکی کارمندان گروه هزاردستان همکاری را آغاز کرده‌اند.

11-گزارش اسنپ تریپ مبنی بر یکسان‌سازی دستمزد و تسهیلات زنان و مردان این مجموعه

دوشنبه این هفته هم‌زمان با روز جهانی زنان در هشتم مارس اسنپ تریپ با انتشار ویدئویی اعلام کرد در این شرکت نسبت برابر میان زنان و مردان وجود دارد و هدایت این مجموعه نیز توسط دو مدیر ارشد زن انجام می‌شود.به گفته اسنپ تریپ 53 درصد از خانواده این شرکت را زنان تشکیل می‌دهند.

12-حرکت اول با بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور جایگاه اول را به خود اختصاص داد.

این هفته محمدمهدی عباس خانی مدیرعامل حرکت اول خبر داد در سال 1399 بیش از 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی استارتاپ های همراه مکانیک، پینکت، جاجیکا، آلا، آدرس و دیجی شی که استارتاپ خارجی است و همچنین افزایش سرمایه در استارتاپ های آچاره و اوبار انجام‌شده است. او همچنین اعلام کرد حرکت اول در حال سرمایه‌گذاری‌های تازه‌ای به ارزش 75 میلیارد تومان روی دو استارتاپ دیگر تا پایان سال جاری است. حرکت اول سرمایه‌گذاری‌های خود را بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر کشور در سال 99 توصیف کرد.

13- فروشگاه اینترنتی محصولات سیسمونی مادران همچنان در فیلتر

این هفته خبر رسید فروشگاه اینترنتی محصولات سیسمونی مادران از 15 دی 99 با شکایت سازمان غذا و دارو به دلیل فروش به‌صورت واسطه‌ای شیر خشک فیلتر شده و کماکان مسدودی آن رفع نشده است.

14-بهره‌برداری از وین وهاب به‌طور رسمی آغاز شد.

دوشنبه این هفته شتاب‌دهنده مجازی اینوهاب به‌صورت رسمی آغاز به کارکرد. وینوهاب تمامی خدمات شتاب‌ده‌ی به استارتاپ ها را از صفر تا صد به‌صورت اینترنتی و مجازی انجام می‌دهد. هزینه ورودی تیم‌ها به این شتاب‌دهنده مجازی یک میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است و هزینه ورودی برای استارتاپ هایی که از مناطق محروم هستند رایگان خواهد بود.

15-شستا آمادگی خود را برای ورود به حوزه حمل‌ونقل اعلام کرد.

چهارشنبه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی یعنی شستا اعلام کرد تصمیم دارد وارد حوزه حمل‌ونقل هوشمند بار شود.

16-تصویب احراز هویت ساترا برای آپلود ویدئو الزامی است.

این هفته  خبر رسید ساترا احراز هویت کاربر برای آپلود ویدئو در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را  مصوب کرده است. سایت‌هایی همچون آپارات، نماشا، تماشا و مانند این‌ها. بر اساس آمار نزدیک به 110 سایت در ایران وجود دارد که کاربران در آن محتوا آپلود می‌کنند.

17-موتور جستجوی ذره‌بین پاسخگوی نیازهای کاربران ایرانی

سه‌شنبه رئیس مرکز ملی فضای مجازی از راه‌اندازی موتور جستجوی بومی به نام ذره‌بین توسط شرکت همراه اول خبر داد و گفت این محصول از قابلیت‌های محلی خوبی برخوردار است و امیدواریم بخش بزرگی از نیازهای مردم را به‌مراتب از نمونه‌های خارجی بهتر تأمین کند.

18-شرکت‌های دانش‌بنیان 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت می‌کنند.

این هفته رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات مستقیم به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال جاری خبر داد. او همچنین گفت در مراسم دوشنبه‌های استارتاپی این صندوق تاکنون نزدیک به 25  استارتاپ بیش از 34 میلیارد تومان سرمایه موردنیاز خود را جذب کرده است.

19-هم‌اکنون بیش از 10 هزار استارتاپ و 5800 شرکت دانش‌بنیان در ایران فعالیت دارند.

دوشنبه این هفته دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت در حال حاضر در اکوسیستم اقتصاد دانش‌بنیان کشورمان بیش از 10 هزار استارتاپ و 5800 شرکت دانش‌بنیان شکل‌گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شانزده =