0
09370261411

جمعه 29 مرداد با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید

1-دیوار در گزارش فصلی خود خبر از افزایش 119درصدی قیمت مسکن در تهران را داد!

 یکشنبه این هفته دومین گزارش فصلی دیوار از وضعیت خریدوفروش املاک در تهران منتشر شد. بر اساس این گزارش که به بررسی وضعیت آگهی‌های املاک تهران در بهار 1400 می‌پردازد، قیمت مسکن در پایتخت به‌طور میانگین 119 درصد در مقایسه با بهار سال 99 افزایش داشته است. در گزارش پیشین وب‌سایت دیوار از وضعیت مسکن در زمستان سال 99 این رشد نسبی 112 درصد بود که حال با 7 درصد افزایش به 119 درصد رسیده است.

2-تعرض به حقوق زنان از طریق آگهی در سایت دیوار!

این هفته دیوار همچنین اعلام کرد بررسی‌هایشان نشان داده برخی از کاربران با انتشار آگهی‌هایی مبادرت به آزار جنسی زنان می‌کنند و مدیران این پلتفرم کوشیده‌اند تا راهی برای مقابله با آن بیابند.

3-امنیت سفر با تمهیدات جدید اسنپ برای مسافران بیشتر شد.

یکشنبه روابط عمومی اسنپ طی گزارشی اعلام کرد تلاش کرده تا با تمهیدات مختلفی امنیت سفرهایش را تأمین کند. به گفته این شرکت احراز هویت و تائید صلاحیت کاربران راننده توسط پلیس ناجا، ثبت اطلاعات کاربران و مشخصات سفرها، قرار دادن سرویس امنیت سفر در داخل اپلیکیشن و پشتیبانی 24 ساعته از راهکارهای اسنپ برای تأمین امنیت سفر مسافران است.

4-ماجرای تیک آبی و نقض حریم اینفلوئنسرها!

در روزهای اخیر برخی افراد مشهور و اینفلوئنسر در اینستاگرام از وجود اکانتی با تیک آبی به نامشان در اپلیکیشن روبیکا خبر دادند. این در حالی است که این اشخاص از ساخته‌شدن چنین حساب‌هایی اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. گفته می‌شود محتوای درج‌شده در این اکانتها با عکس‌هایی مشابه آنچه این اشخاص در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته‌اند پرشده است. روبیکا در واکنش به این موضوع طی بیانیه‌ای اعلام کرد 47 میلیون کاربر یکتای رجیستر شده و 6/7 میلیون کانال در پیام‌رسان روبیکس خود دارد و وجود شناسه‌های کاربری  مشابه افراد همچون آنچه در شبکه‌های اجتماعی دیگر اتفاق می‌افتد اجتناب‌ناپذیر است. در این رابطه مدیرعامل کومودا از تلاش اکانتهای جعلی برای دریافت کد ارسالی پیامکی از کاربران این پلتفرم به‌منظور ثبت‌نام در روبیکا خبر داد. پلیس فتا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که موضوع نقض حریم خصوصی در روبیکا را موردبررسی قرار می‌دهد.

5- ازاین‌پس کسب‌وکارهای خرد می‌توانند اینماد بدون ستاره را صرفاً با احراز هویت و دامنه و حداقل هزینه دریافت کنند.

این هفته مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بر اساس توافق سه‌جانبه میان این مرکز با شاپرک و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ازاین‌پس کسب‌وکارهای خرد می‌توانند اینماد بدون ستاره را صرفاً با احراز هویت و دامنه و حداقل هزینه دریافت کنند. محمدمهدی عسگر پور دبیر صنف ویو دی این هفته گفت: در سال 1400 حدود 400 اپیزود سریال از طریق پلتفرم‌های آنلاین پخش شد. فکر می‌کنم 2000 میلیارد تومان برای سریال سازی در سال 1400 سرمایه‌گذاری شده و این اصلاً عدد کمی نیست. آنچه در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌شود حداقل می‌تواند 10 برابر سرمایه‌گذاری در حوزه سینما باشد.

6-اینفلوئنسرها هم باید مالیات پرداخت کنند!

این هفته خبر رسید با ابلاغ دستورالعمل اجرایی دریافت مالیات از اینفلوئنسرها این افراد از ابتدای سال باید به ازای تبلیغات محصولات مختلف در صفحه‌های مجاز خود مالیات پرداخت کنند. به همین منظور ملزم به ثبت‌نام فرم خود اظهاری در نظام مالیاتی کشور از طریق مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی شدند.

7-آذری جهرمی بدترین خاطره دوران وزارتش را قطعی اینترنت اعلام کرد.

این هفته آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم در گفتگو با پیوست گفت: بدترین خاطره من در دوره وزارتم قطع اینترنت بود. عیسی زارع پور گزینه وزیر ارتباطات پیشنهادی دولت سیزدهم در برنامه پیشنهادی 45 صفحه‌ای خود که این هفته منتشر کرد عنوان کرد که می‌خواهد تا سال 1404 سهم اقتصاد دیجیتال ایران را به 10 درصد تولید ناخالص ملی برساند.   

8-درخواست محدودسازی صرافی‌های خارجی رمز ارز توسط رحیم زارع

این هفته رحیم زارع عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در نامه‌ای از دادستان کل کشور درخواست کرد تا نسبت به محدودسازی صرافی‌های خارجی حوزه رمز ارز اقدام کنند.

9-انتقاد وزیر پیشنهادی ارتباطات به طرح صیانت از حقوق کاربران

دوشنبه مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس گفت: وزیر پیشنهادی ارتباطات اشکالاتی را به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی وارد دانسته و از آن انتقاداتی داشته است.   

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =