0
09370261411

جمعه 9 مهر با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید.

1- بنیان‌گذاران زرین پال هنگام برگزاری جلسه با بانک مرکزی بازداشت شدند!

یکشنبه این هفته مصطفی و علی امیری بنیان‌گذاران زرین پال از سوی پلیس فتا بازداشت شدند. شرکت زرین پال در این رابطه بیانیه‌ای صادر کرد و نوشت: برادران امیری با همراهی 5 شرکت پرداخت یار دیگر به‌منظور درخواست برگزاری جلسه‌ای با بانک مرکزی راهی آنجا می‌شوند. درخواست موردپذیرش قرار می‌گیرد، اما دقیقه درزمانی که جلسه باید برگزار شود برادران امیری از سوی پلیس فتا برای ادای توضیحات احضار می‌شوند. پلیس فتا آن‌ها را به جرم تشویش علیه اذهان عمومی بازداشت می‌کند و به دادسرای ناحیه 33 واقع در جنب زندان اوین منتقل می‌شوند. پس از گذشت چند ساعت از این اتفاق با ارسال پرونده آن‌ها به دادسرای اوین به دلیل کافی نبودن ادله این دو برادر آزاد شدند.

2-رشد بی‌سابقه پلتفرم کاریابی دیوار موفقیتی دیگر را برای این اپلیکیشن رقم زد.

این هفته مدیرمسئول استخدام دیوار با استناد به تعداد آگهی‌های منتشرشده در بخش استخدام و کاریابی این پلتفرم این بخش را بخشی رو به رشد عنوان کرد. پیمان کاظمی در این رابطه گفت: امسال در طول روز به‌طور میانگین نزدیک به شش هزار آگهی در دیوار ثبت می‌شود که این تعداد ماهانه به 180 هزار آگهی می‌رسد و با همین روند پیش از پایان سال از یک‌میلیون و شش‌صد هزار آگهی سال گذشته بیشتر خواهد شد. بیش از 500 هزار کارفرما و نزدیک شش میلیون کارجو در شش‌ماهه اول امسال بر روی دیوار فعال بودند.

3-قابلیت جدید دایرکت دیبت به سرویس خدمات دیجی پی اضافه شد.

سه‌شنبه دیجی پی خبر داد این شرکت به‌تازگی قابلیت جدیدی را با عنوان شارژ خودکار کیف پول یا دایرکت دبیت به سرویس‌های خود اضافه کرده است. در این سرویس کاربر می‌تواند با تنظیمات و مجوزهایی که به اپلیکیشن می‌دهد امکان برداشت از حساب شخصی و شارژ خودکار کیف پول دیجی پی خود را فراهم کند. هم‌اکنون این قابلیت تا سقف 3 میلیون تومان با بانک‌های طرف قرارداد فعال است.

4-سرمایه‌گذاری 40 میلیاردی فیروزان بر روی اولین مرجع پادکست ایران!

سه‌شنبه خبر رسید بنیاد فیروزان صاحب مجموعه کتاب‌فروشی‌های شهر کتاب در شنوتو مرجع پادکست صوتی سرمایه‌گذاری کرده است. امیرحسین مددی مدیرعامل شنوتو عدد دقیق این سرمایه‌گذاری را اعلام نکرد اما گفت که ارزش‌گذاری شنوتو بیش از 40 میلیارد تومان بوده است. مدیرعامل شناتو گفت: امروز شنوتو تنها پادکست نت ورک فارسی دنیا و پادکست هاستینگ خاورمیانه است و از رقبای عربی هم در این زمینه جلوتر هستیم. شنوتو اکنون 6500 کانال پادکست دارد. مهدی فیروزان مؤسس و مدیرعامل شهر کتاب نیز گفت: شنوتو دهمین پلتفرمی است که روی آن سرمایه‌گذاری کردیم.

5-بیش از 50 درصد کاربران ایرانی استفاده از فیلیمو را به ماهواره ترجیح می‌دهند.

این هفته موسسه ایسپا نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که بر اساس آن 3/55 درصد کاربران پلتفرم فیلیمو اعلام کردند نیازی به تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای ندارند و در مقابل 6/44 درصد هم اظهار کردند که از ماهواره استفاده می‌کنند. این نظرسنجی با تعداد نمونه 803 نفر از مشترکان فیلیمو صورت گرفته است.

6- اپلیکیشن های آپ و اسنپ مجوز فروش بلیت هواپیما را ندارند!

حسن خوش‌خو مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌های سازمان هواپیمایی کشوری این هفته گفت: اپلیکیشن های آپ و اسنپ مجوز فروش بلیت هواپیما را ندارند. روابط عمومی اسنپ تریپ در این رابطه اعلام کرد که با داشتن مالکیت شرکت خدمات مسافرتی دلیجان پرواز طی این سال‌ها با مجوز بند الف در حال فعالیت بوده و اپلیکیشن های اسنپ و آپ مستقلاً فروشنده بلیت هواپیما نیستند. شرکت آپ انجام پرداخت‌های آنلاین بدون نیاز به ورود به درگاه پرداخت اینترنتی واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی و رمز پویا را فراهم کرد. کاربران اپلیکیشن آپ می‌تواند این روش پرداخت را برای سفارش‌های اسنپ فود خود فعال کنند.

7-انعقاد تفاهم‌نامه ایردا و انجمن ملی صنایع پلیمر ایران

این هفته خبر رسید استارتاپ ایردا که به‌صورت تخصصی در حوزه آمار فعالیت می‌کند در راستای گسترش همکاری‌های خود با انجمن‌ها و ارگانهای تخصصی تفاهم‌نامه‌ای را با انجمن ملی صنایع پلیمر ایران منعقد کرد.

8-آیا دلیل افت سرعت اینترنت اجرای زودهنگام طرح صیانت بوده است؟!

این هفته روزنامه دنیای اقتصاد نوشت افت سرعت اینترنت و ازکارافتادن فیلترشکن‌های مختلف در هفته‌های اخیر شائبه اجرای زودهنگام طرح صیانت را در میان اقشار مختلف جامعه ایجاد کرد به‌طوری‌که عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مجبور به واکنش نسبت به موضوع شد و ادعاهای مطرح‌شده مبنی بر قطع یا ضعیف شدن اینترنت خانگی در راستای اجرای طرح صیانت را رد کرد.

9-مجلس نظارت بر آثار نمایش خانگی VOD را به وزارت ارشاد محول کرد!

این هفته خبر رسید مجلس به دلیل رضایت نداشتن از عملکرد ساترا در نظارت بر آثار نمایش خانگی VOD تصمیم گرفته در نهاد ناظر بر بازار نمایش خانگی تغییر ایجاد کند و مجدداً نظارت در این حوزه را به وزارت ارشاد بسپارد.

10-طرح جدید حفاظت از داده‌ها توسط مجلس ارائه شد.

این هفته خبر رسید نمایندگان مجلس طرح جدیدی با عنوان حفاظت از داده‌ها را ارائه دادند. بر اساس این طرح برای حفاظت و صیانت از داده‌ها و اطلاعات شخصی کمیسیون صیانت از داده‌ها و اطلاعات شخصی تشکیل می‌شود. همچنین آن‌طور که نمایندگان مقرر کردند پردازش داده‌ها و اطلاعات شخصی منوط به رضایت شخص موضوع این طرح است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =