0
09370261411

جهان نما مرکز کارآفرینی می شود

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، ‌ قرارداد ایجاد بزرگترین مرکز کارآفرینی شهر اصفهان از سوی شهرداری اصفهان با …
به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، ‌ قرارداد ایجاد بزرگترین مرکز کارآفرینی شهر اصفهان از سوی شهرداری اصفهان با هدف ایجاد فضایی متمرکز در راستای توسعه فضای کارآفرینی استان در مرکز شهر اصفهان به امضای معاون مالی اقتصادی شهردار و سرمایه گذار بخش خصوصی رسید.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، ‌ قرارداد ایجاد بزرگترین مرکز کارآفرینی شهر اصفهان از سوی شهرداری اصفهان با هدف ایجاد فضایی متمرکز در راستای توسعه فضای کارآفرینی استان در مرکز شهر اصفهان به امضای معاون مالی اقتصادی شهردار و سرمایه گذار بخش خصوصی رسید.
طرف این قرارداد شرکت “هاب اصفهان” متشکل از سهامداران شرکت همراه اول، دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و صندوق پژوهش و فن آوری استان اصفهان است که از طریق مزایده اجرای این قرارداد را بر عهده گرفته است.
بهبود فضای کارآفرینی، دغدغه مهم شورای پنجم
کوروش خسروی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه اظهار کرد: یکی از اهداف و شعارهای شورای پنجم بهبود فضای کارآفرینی شهر اصفهان بود که در این راستا اقداماتی همچون ایجاد فضاهای کارآفرینی در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: به همین منظور فضای خوبی در ارگ جهان‌نما شناسایی و با انتشار آگهی جذب سرمایه‌گذار به فراخوان گذاشته شد.
حمایت عملی شهرداری از ایده‌های نو و کارآفرینی
معاون مالی اقتصادی شهردار اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه اعتقاد مدیریت شهری اعم از شهردار، معاونان و شورای شهر بر این است که برای رفع مشکل اشتغال استفاده از روش‌های سنتی پاسخگو نیست، اظهار کرد: لازم است مدیریت شهری به اندازه سهم خود در این بازار ورود کند در این راستا نیز هر پیشنهاد منطقی و قابل اجرایی ارائه شود مدیریت شهری نسبت به بررسی آن اقدام می‌کند.
مرتضی طهرانی تصریح کرد: مسائل مربوط به کارآفرینی شاید در ابتدا درآمد چندانی برای شهرداری نداشته باشد، اما هم علاقه و هم تکلیف شهرداری است که نسبت به جذب ایده‌های نو اقدامات لازم را انجام دهد.
ایجاد فضایی برای استارت آپ‌ها
رییس هیئت مدیره شرکت هاب اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه اصفهان مناسب‌ترین و پرظرفیت‌ترین شهر بعد از تهران در فضای کارآفرینی، ایجاد استارت آپ‌ها و کسب و کارهای جدید است، گفت: این فکر و اندیشه که در یک نقطه مرکزی شهر فضایی به مجموعه “هاب” داده شود تا بستری برای حضور کارآفرینان و فعالان زیست بوم کارآفرینی شهر ایجاد شود جای قدردانی و تشکر دارد و نشان دهنده درک درست شهرداری از این موضوع است.
احمدرضا سبزواری تصریح کرد: هدف از این اقدام، ایجاد فضایی برای جذب کسب و کارهای نوپا در قالب استارتاپ ها و حمایت همه جانبه از آنها است؛ بنابراین باید دست به دست یکدیگر داده تا ایده‌های خوبی که از دانشگاه‌ها خارج می‌شود مورد حمایت مجموعه مدیریت شهری و استانی قرار گیرد.
همچنین رضا شاهین مدیرعامل این شرکت، در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر از حمایت های شهرداری اصفهان و مجموعه مدیریت شهری برای فراهم شدن این امکان اظهارکرد: ماموریت ما به عنوان شتابدهنده، جذب ایده‌ها و تیم‌های استارتاپ، قراردادن آنها در فضای مناسب کاری با امکانات مناسب و استانداردهای روز دنیا، حمایت مالی و در اختیار قراردادن سرمایه اولیه، ارائه خدمات آموزشی و رصد حرفه‌ای در راستای انتقال تجارب موفق کارآفرینی و در نهایت تجاری سازی این ایده‌ها و عرضه به سرمایه‌گذاران است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین علاوه بر ماموریت خود به عنوان یک شتابدهنده، در صدد ایجاد بستری برای مشارکت و یاری گرفتن از تمام فعالان زیست بوم کارآفرینی استان و کشور در این خصوص بوده و امید داریم که با یاری یکدیگر بتوانیم نقش پررنگی در توسعه عرصه کارآفرینی کشور و حمایت همه جانبه از جوانان و صاحبان فن و ایده داشته باشیم.
بر اساس این قرارداد، شهرداری اصفهان فضای مناسبی را در طبقات پنجم و ششم مجموعه ارگ جهان نما در اختیار گذاشته است تا با توجه به قرار داشتن این مجموعه در مرکز شهر، راحتی دسترسی به حمل و نقل عمومی و امکانات مناسب، بستر مناسبی برای ارائه خدمات به صاحبان ایده و استارتاپ ها ایجاد شود. این فضا در قالب بزرگ‌ترین فضای فعال کارآفرینی شهر اصفهان و منطقه مرکزی کشور قلمداد می شود که به‌زودی تجهیز و بهره‌برداری خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 4 =