0
09370261411

مرکز نوآوری هاب اصفهان

مصاحبه با مدیر مرکز نوآوری هاب اصفهان

معرفی مختصر از مرکز نوآوری هاب اصفهان

هاب اصفهان به عنوان اولین مرکز نوآوری در استان اصفهان با مشارکت رسمی شرکت همراه اول، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر حرکت اول، دانشگاه صنعتی اصفهان ، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و صندوق پژوهش و فناوری اصفهان در فضای بالغ بر 1100 متر مربع واقع در مرکزی‌ترین نقطه اصفهان با هدف خلق کسب وکارهاي نوپا با ایده‌های نوآورانه در چهار بخش در حال فعالیت می‌باشد :

هاب اصفهان با هدف خلق کسب وکارهاي نوپا در حوزه‌های شهر هوشمند، اینترنت اشیاء، فناوری‌های مخابراتی،گردشگری،هوش مصنوعی و کلان داده و سایر حوزه‌های مدنظر شرکای کلیدی آماده ارائه خدمات به اکوسیستم کارآفرینی کشور است.

سابقه فعالیت شرکت در اکوسیستم استارتاپی

هاب اصفهان از پاییز 1396 فعالیت خود را به عنوان یکی از مکانیزم های حمایتی در اکوسیستم استارتاپی آغاز نمود و هم‌زمان که به توسعه کارآفرینی کشور کمک می‌کند، یک شرکت فعال در حوزه سرمایه‌گذاری  استارتاپ ها  نیز به شمار می‌رود. ترکیب این دو فعالیت، یک شبکه قدرتمند از کارآفرینی و ثروت آفرینی را برای استارتاپها و شرکت‌ها ایجاد می‌کند.

هاب اصفهان ایده‌های ارزشمند و آینده دار را کشف و بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند و از آن‌ها استارتاپ می‌سازد. این کار به این روش انجام می‌شود: ارائه فضای کاری مشترک و امکانات اولیه کسب‌وکار، در اختیار قرار دادن سرمایه نقدی، ارائه آموزش‌ها و راهنمایی‌های موردنیاز آن‌ها، کمک در جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی .

در بخش استارتاپ استودیو، ما به عنوان کارگزار شرکت همراه اول٬ با همکاری شهرک علمی تحقیقاتی و دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور رفع چالش‌های موجود٬ به ساخت استارتاپ های ارزشمند و آینده دار  از طریق افراد مستعد و توانمند می‌پردازیم.

تهیه گزارش: البرز همدانی رجا – تیم اصفهان پلاس

هدف مرکز نوآوری هاب اصفهان از حضور در اکوسیستم استارتاپی

هدف از حضور مرکز نوآوری هاب اصفهان در اکوسیستم استارتاپی ٬شتابدهی کسب‌وکارهای نوپا، سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه کسب‌وکار، کارگزار شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر حرکت اول جهت سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه، ارائه خدمات فضای کار اشتراکی به استارتاپ ها است.

تمرکز مرکز نوآوری هاب اصفهان برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های شهر هوشمند، اینترنت اشیاء، فناوری‌های مخابراتی،گردشگری، هوش مصنوعی و کلان داده، بازی و رسانه می‌باشد.

تعریف استارتاپ از منظر مرکز نوآوری هاب اصفهان

تعریف نوپا یا استارتاپ از منظر مراکز نوآوری‌ها مختلف، متفاوت است. به‌نوعی می‌توان گفت که معیار پذیرش تیم‌ها در فرآیندهای آن، بر اساس تعریفی است که از استارتاپ دارند . در تعریف استارتاپ از منظر هاب اصفهان نیز می‌توان گفت که هاب اصفهان در نظر دارد تیم‌هایی را ایجاد کند که دارای شرایط زیر باشند :

زیرساخت‌هایی که مرکز نوآوری هاب اصفهان در اختیار افراد و تیم‌ها قرار می‌دهد

طریقه ورود استارتاپ ها و تیم‌ها به مرکز نوآوری هاب اصفهان

گالری تصاویر

راه‌های ارتباطی با مرکز نوآوری هاب اصفهان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هفده =