0
09370261411

اصفهان پتانسیل بالایی برای فعالیت شتابدهنده ها دارد

مدیرعامل شتابدهنده اکسل اصفهان گفت: در تهران شتابدهنده و حامی مالی برای شرکت های نوپای مبتنی بر فناوری زیاد است اما در استان ها نه …
مدیرعامل شتابدهنده اکسل اصفهان گفت: در تهران شتابدهنده و حامی مالی برای شرکت های نوپای مبتنی بر فناوری زیاد است اما در استان ها نه، درحالی که اصفهان پتانسیل بالایی از نظر سرمایه گذاری و مشارکت جوانان برای کار شتابدهنده هایی مثل اکسل دارد.

ایمان زرین عضو، درباره مدل کاری شتابدهنده ها به خبرنگار سرویس علمی ایمنا گفت: مدل کارشتاب دهنده ها مدل نوآوری باز است. درواقع شتابدهنده، نمادی از دنیای واقعی با سرعت بالاست. شتابدهنده شرکت های نوپا را قبل از رفتن به دنیای واقعی در فضای مجازی قرار می دهد و پس از آن، شرکت ها با حمایت و رونمایش شتابدهنده ها وارد دنیای واقعی می‌شوند.
وی تصریح کرد: شرکت شتابدهنده اکسل در سال ۹۵ توسط شرکت همراه وس برای حمایت از شرکت های نوپا در شهرستان ها ایجاد شد. تا کنون در ۲۰ استان کارگاه و رودیدادهایی درباره کارآفرینی برگزار و درحال حاضر با توجه به پتانسیل بالا در سه استان اصفهان، گیلان وقزوین دفاتر اکسل راه اندازی شده است.
زرین عضو افزود: با شرایط فعلی و عدم ثبات اقتصادی یکی از استراتژی های بزرگ برای حفظ کردن بقای شرکت های نوپا، ورود به کسب و کارهای کوچک با سرمایه پایین است. در ابتدای راه گونه های ضعیف که انعطاف کمتری دارند از بین می روند.
مدیرعامل شتابدهنده اکسل اصفهان خاطرنشان کرد: در کنار شتابدهنده ها به یک سرمایه گذار هم برای حمایت مالی شرکت های نوپا نیاز داریم. می خواهیم آنقدر شتابدهنده ها قوی شوند که سرمایه گذاران مشتری دایمی ما باشند. از سرمایه گذاران می خواهم پا پیش بگذارند وجوانان را حمایت کنند.
وی درباره فعالیت های اکسل اصفهان در یک سال گذشته گفت: پس از اعلام فراخوان شرکت اکسل، ۱۱۰ تیم نوپا درخواست حضور در این چرخه شتابدهنده را داشتند که درنهایت چهار تیم که قوی و جسورتر بودند انتخاب و یکسال با آنها همکاری کردیم. در این یک سال و نیم با میانگین سنی پایین این جوانان فهمیدم که چقدر جوان با لیاقت درکشور داریم که کارشان دیده نشده است. جوانان با اینکه امکانات و حمایت نیست و در تحریم هستیم نشان دادند که لیاقت و توانایی خیلی بالایی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =