0
09370261411

جمعه 23 آبان با اخبار استارتاپي اين هفته همراه باشيد

پادکست اخبار استارتاپی

سازمان تأمین اجتماعي تقریباً 9 ماه پس از شيوع ويروس كرونا و اجرايي شدن پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعي و دوركاري روز چهارشنبه شرايط بيمه كاركنان دور کار را اعلام كرد. با ابلاغ اين بخشنامه به نظر می‌رسد ازاین‌پس كارفرمايان براي اجراي دوركاري، ديگر با مشكل بيمه مواجه نخواهند شد.

منوچهر منطقی (دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته) در معاونت علمی و فناوری روز سه‌شنبه به مهر گفت که پرواز تاکسی‌های هوایی در بهمن‌ماه قطعی است و اولین پرواز از فرودگاه مهرآباد صورت خواهد گرفت. وی همچنین خبر داد که طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای 4 تا 19 نفره آغاز می‌شود.

این هفته خبر رسید محمدجواد حشمتی (رئیس‌کل دادگستری تهران) در بخشنامه‌ای به کلیه مراجع قضایی در راستای حمایت قضایی از کسب‌وکارهای فضای مجازی، خواستار تشکیل شعب تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های کیفری و حقوقی فعالان این حوزه شده است.

سه‌شنبه این هفته شرکت علی‌بابا گزارش رفتار سفر مردم در فصل تابستان و پاییز 99 که با استفاده از نظرسنجی تعیین‌شده را منتشر کرد. به نوشته علی‌بابا پس از گذشت بیش از 8 ماه از شیوع ویروس کرونا در ایران شاهد رفتارهای جدیدی در این بازار هستیم. گزارش علی‌بابا نشان می‌دهد بسیاری از مردم که جامعه آماری موردبحث این گزارش بوده‌اند، حداقل یک‌مرتبه در تابستان امسال به مسافرت رفته‌اند. نکته قابل‌توجه این گزارش در این است که در ایام کرونا و توصیه به ماندن در خانه 43 درصد دلیل سفرها به دلیل دیدار بستگان بوده است. بر اساس این گزارش 94 درصد مسافران گفته‌اند پس از بازگشت از سفر به کرونا مبتلا نشده‌اند و آمار ابتلا تنها 6 درصد بوده است. شهرهای شمالی و تهران در تابستان 99 پرطرفدارترین مقاصد سفر مردم بوده است.

دوشنبه این هفته کافه بازار اعلام کرد در راستای بهبودی و انتشار هر چه سریع‌تر برنامه‌ها، زمان انتظار بررسی برنامه‌ها در این پلتفرم از 72 ساعت کاری به 24 ساعت کاری کاهش‌یافته است. به‌غیراز این موضوع بازار قوانین مربوط به انتشار اپلیکیشنها را نیز ویرایش کرده و به گفته این استور فرایند انتشار ساده‌تر از همیشه شده است.

عصر یکشنبه این هفته مرکز نوآوری دانشگاه شریف، میزبان رویداد نو آوردگاه یا همان استارتاپ ویکند ایرانسل بود. به‌تازگی شرکت ایرانسل مجموعه نوآوری را باهدف جذب، حمایت و سرمایه‌گذاری روی استارتاپها در مرکز نوآوری شریف با نام ایرانسل لبز (Irancell Labs) راه‌اندازی کرده است.

 بیژن عباسی آرند (مدیرعامل ایرانسل) در این مراسم گفت: اسنپ 85 درصد سهم بازار تاکسی‌های آنلاین را در اختیار دارد و این شرکت یکی از سرمایه‌گذاری‌های موفق این اپراتور بوده است. عباسی آرند گفت: اسنپ بیش از 3000 شغل ایجاد کرده و امیدواریم ده‌ها نمونه دیگر همچون اسنپ به کمک این مرکز شکل بگیرد. مدیرعامل ایرانسل در این رویداد از عزم این اپراتور برای ورود به حوزه e-commerce خبر داد.

سه‌شنبه اسنپ خبر داد بار دیگر طرح معافیت زنان سرپرست خانواده از پرداخت کمیسیون را اجرا می‌کند. این طرح از ابتدای آذر تا پایان سال 99 فعال خواهد شد.

یکشنبه مدیرعامل کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در مورد فروش انحصاری برخی مکمل‌های دارویی و شیر خشک توسط برخی پلتفرم‌ها در فضای مجازی گفت: اینکه فروش دارو برای پلتفرم‌هایی چون دیجی کالا ممنوع بوده و به‌صورت انحصاری توسط پلتفرم اسنپ فود انجام شود صحت ندارد. وی بابیان اینکه دریافت مجوز برای فروش دارو از فروش مکمل‌ها جداست افزود: فروش مکمل‌ها منحصر به داروخانه نیست و در دیگر درگاه‌های فروش ازجمله فروشگاه‌های اینترنتی با کسب مجوز در حال فروش است.

شنبه این هفته نماوا، باکس اختصاصی پخش‌کننده ویدئوی خود را با نام “نماوا تی وی” همراه با اشتراک یک‌ساله رایگان نماوا وارد بازار کرد که هم‌اکنون توسط دیجی کالا فروخته می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =