0
09370261411

جمعه 7 آذر با اخبار استارتاپی این هفته همراه باشید

پادکست اخبار استارتاپی

شنبه این هفته نتیجه ششمین دور از انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام شد و اعضای ائتلاف هم آفرینی 12 جایگاه و اعضای ائتلاف نصر فراگیر توانستند 8 جایگاه هیئت‌مدیره را از آن خود کنند. پیکره اصلی ائتلاف پیروز یعنی لیست هم آفرینی را شرکت‌های بزرگ بانکداری الکترونیکی و هلدینگهای فناوری تشکیل می‌دهند. نازنین دانشور مدیرعامل تخفیفان از چهره‌های استارتاپی است که در این دوره توانست به هیئت‌مدیره نظام صنفی راه پیدا کند

یکشنبه این هفته مدیرکل دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سه شرکت دانش‌بنیان مراحل واگذاری را گذرانده‌اند و آماده درج در تابلوهای اول و دوم فرا بورس هستند. سه‌شنبه مدیر پذیرش فرا بورس ایران در رابطه با تپ سی گفت: این شرکت به‌صورت مشروط در بازار دوم فرا بورس پذیرش شد که نظر هیئت پذیرش بر حسابرسی ویژه روی صورت‌حساب‌های مالی شرکت بود. وی افزود پس از اعلام نظر حسابرسی ویژه، شرکت می‌تواند در بازار دوم پذیرش شود و در غیر این صورت پس از طرح مجدد در هیئت پذیرش، پیشنهاد بازار هدف مطرح خواهد شد.

یکشنبه خبر رسید استعلام الکترونیکی وضعیت مبتلایان به کرونا برای مسافران هوایی، ریلی و زمینی داخل کشور و رانندگان تاکسی‌های اینترنتی اجباری شد. فروشندگان بلیت باید از سامانه‌ای که سازمان فناوری اطلاعات ایران تدارک دیده، پیش از فروش بلیت به مسافران استعلام بگیرند.

این هفته دیوار در کمپین خیریه‌ای از مردم دعوت کرد تا با اهدای گوشی و تبلت دست‌دوم و بدون استفاده‌ای که در خانه‌دارند زمینه تحصیل دانش آموزان محروم را فراهم کنند. بنا بر اعلام دیوار، سازمان تنظیم مقررات شهری در سال 98 گزارش داد که مشترکان تلفن همراه در ایران در حدود 116 میلیون نفر است. بااین‌حال بازهم 30 درصد مردم به موبایل هوشمند دسترسی ندارند. دیوار ارسال گوشی‌ها برای دانش آموزان را برعهده‌گرفته و این کمپین با مشارکت اهدای یک سیم‌کارت دیتا با اینترنت یک‌ماهه رایگان شاتل موبایل اجرا می‌شود.

دوشنبه دیوار با انتشار گزارش مختصری بیان کرد هر آگهی دسته ملاک این پلتفرم به‌طور میانگین 465 بار دیده می‌شود و به‌طور متوسط در هر آگهی 20 بار اقدام به کلیک روی تماس انجام می‌گیرد. دیوار می‌گوید جامعه کاربران آن بیش از 35 میلیون نفر است که این رقم از مجموع جمعیت 5 کشور سوئد، سوئیس، دانمارک، فنلاند و نروژ هم بیشتر است و این پلتفرم ارزش منحصربه‌فردی خلق کرده است.

سه‌شنبه این هفته نقشه و مسیریاب بلد، گزارشی را از نظرات کاربران در بازه اسفند 98 تا مهر 99 منتشر کرد. این گزارش توضیح می‌دهد که تعداد مسیریابی‌های خروجی از تهران در ماه فروردین به سمت آزادراه شمال به بیشترین حد خود در این 8 ماه رسیده است. همچنین اطلاعات این نقشه روایت می‌کند که با افزایش مسیریابی و جستجوی مراکز تفریحی، میزان مراجعه به مراکز درمانی هم افزایش‌یافته است. بر اساس داده‌های بلد، مسیریابی حمل‌ونقل عمومی در تیر و مرداد کاهش، در شهریور افزایش و دوباره در مهر کاهش‌یافته است. نقشه و مسیریاب بلد بیش از 5 میلیون کاربر دارد.

یکشنبه خبر رسید شرکت هم آورا با موفقیت سهام خود را به سرمایه‌گذار جدید واگذار کرد و از ساختار سهامداری استورم خارج شد. شرکت رایانش ابری یکتا شیوه به نام استورم در طراحی نرم‌افزار حسابداری آنلاین فعال است. استورم در سال 95 و در دوره پنجم شتاب‌ده‌ی آوا تک پذیرفته شد.

در هفته‌ای که گذشت جاباما خبر داد: اقامتگاه‌هایی که در طرح آفتابگردان این شرکت عضو باشند به‌صورت کاملاً ضدعفونی شده و پلمب برای مسافر نگهداری می‌شوند. جاباما می‌گوید برای ضدعفونی کردن تک‌تک اقامتگاه‌های مشمول این طرح، وقت و انرژی مضاعفی صرف می‌شود.

این هفته مایکت با انتشار گزارشی خبر داد: بیش از 20 میلیون نصب فعال دارد. طبق آمارهای ارائه‌شده توسط این پلتفرم بیش از 22000 توسعه‌دهنده ایرانی و بین‌المللی با این استور همکاری می‌کنند و تاکنون 350000 برنامه و بازی در آن منتشرشده است. به گزارش مایکت میزان جستجوی کاربران این پلتفرم روزانه به 8/1 میلیون بار می‌رسد که شامل برنامه‌ها و بازی‌ها می‌شود.

یکشنبه این هفته مهراد عبدالرزاق رئیس هیئت‌مدیره اسنپ فود در رابطه با فروش اینترنتی دارو گفت که ما فروشنده دارو نیستیم و فقط داروخانه‌ها را آنلاین می‌کنیم. او معتقد است نمی‌توان همه پلتفرم‌های اینترنتی همچون دیجی کالا را مشابه هم دانست و اسنپ فود یک پلتفرم است که به شکل مستقیم با کسب‌وکارهای فیزیکی همکاری می‌کند. عبدالرزاق گفت: هر صنف مجوز خودش را دارد و ما وزارت صنعت نیستیم که کسب‌وکارها را ازنظر مجوزشان بررسی کنیم. عبدالرزاق همچنین گفت تمرکز اسنپ فود بر تنوع کسب‌وکارهای پرمصرف و تند مصرف قرار داده‌شده است. به گفته او در حال حاضر حدود 13000 تأمین‌کننده در اسنپ فود فعال شدند و این پلتفرم در 20 نقطه اصلی کشور مشغول فعالیت است. او همچنین خبر داد که اسنپ فود در آینده‌ای نزدیک از خدمات مختلف هیجان‌انگیزی در حوزه محصولات تند مصرف رونمایی خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =