0
09370261411

جمعه 21 آذر با اخبار استارتاپي اين هفته همراه باشيد

پادکست اخبار استارتاپی

روز سه‌شنبه ایرنا نوشت: با انجام اولین سفر اسنپی در کیش، تاکسی رانان جزیره دست به اعتراض زدند. تاکسی رانان می‌گویند ما می‌خواهیم شغلمان امنیت داشته باشد. در این رابطه سعید پور علی (معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش) گفت: ورود اسنپ به‌هیچ‌عنوان در جزیره کیش ایجاد انحصار نخواهد کرد و اجباری برای نام‌نویسی تاکسی‌داران بخش خصوصی در تاکسی اینترنتی وجود ندارد.

امیر حق رنجبر (مدیرعامل لندو و تیمچه) در رابطه با آغاز به کار تیمچه به دیجیاتو گفت: بازار به‌شدت تشنه یک بازیگر جدید است که بتواند همه‌چیز بفروشد. به گفته رنجبر، تیمچه یک مدل تجاری Marketplace  با حضور فروشندگان است که پردازش سفارشات، انبار کردن و ارسال توسط خود پلتفرم تیمچه انجام می‌شود. رنجبر گفت: انبارهای سیار نیز داریم که فروشنده می‌تواند کالا را به آن‌ها نیز تحویل دهد. مدیرعامل تیمچه می‌گوید بخش بزرگی از مدل تجاری این پلتفرم ارسال توسط خودشان است اما ارسال مستقیم کالا توسط فروشنده برای خریدار جزء برنامه‌های کوتاه‌مدتشان است. رنجبر همچنین گفت اگرچه ما استارت کار را با 100 فروشنده زدیم، اما در همین چند روز اخیر درخواست‌های بسیاری برای ما ارسال‌شده است. مدیرعامل تیمچه اعلام کرد در این پلتفرم جریمه نقدی برای فروشنده وجود ندارد و او اعتقاد دارد این روش ابزار مناسبی برای کنترل رفتار فروشندگان نیست.

شنبه این هفته شرکت توسکا با صدور اطلاعیه‌ای هرگونه ارتباط خود با مجموعه بایا را تکذیب کرد و گفت: هیچ ارتباطی با مجموعه یادشده و تبلیغات مزبور در رسانه ملی ندارد. روابط عمومی توسکا افزود بر اساس مصوبه هیئت‌مدیره همراه اول به‌عنوان سهامدار این شرکت، توسکا در حال حاضر هیچ فعالیتی نداشته و مراحل انحلال خود را طی می‌کند.

یکشنبه این هفته گروه مالی فیروزه با برگزاری یک نشست خبری آنلاین اعلام کرد موفق به کسب مجوز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی از سازمان بورس و اوراق بهادار شده است.

دوشنبه خبر رسید “اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان” شاخص آلودگی هوا در نقاط مختلف تمام کشور را روی نقشه به کاربران خود نمایش می‌دهد. نشان می‌گوید ذرات معلق آلودگی در هوا می‌توانند حامل ویروس کرونا باشند که این موضوع عاملی مؤثر در افزایش شیوع کروناست. نشان، داده‌های مربوط به آلودگی هوا را از شهرداری‌ها و منابع دیگر دریافت می‌کند.

این هفته علی ناظمی (معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی) در گفتگو با روزنامه همشهری در مورد علت پذیرش تپ سی به‌عنوان اولین استارتاپ در فرابورس گفت: چندین استارتاپ تمایل داشتند که وارد بازار سرمایه شوند؛ اما برای ورود به بازار صرفاً موضوع عملکرد کسب‌وکار یک شرکت مدنظر نیست و نیازمند استانداردها و الزاماتی است که تپ سی استانداردهای خود را با رویه‌های سازمان  بورس تطبیق داد.

سه‌شنبه خبر رسید فیلیمو در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود در همکاری با سازمان بهزیستی کشور با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای به افراد تحت پوشش این سازمان خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

این هفته خبر رسید استارتاپ “توانیتو” پلتفرم ارائه خدمات به افراد داری معلولیت با حمایت شرکت ملی پست، سرویس” ارسالیتو” را راه‌اندازی کرده است. افراد دارای معلولیت می‌توانند توسط این سرویس، خدمات پستی را به‌صورت غیرحضوری و آنلاین دریافت کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =