برای ثبت نام درنوجوان کارا لطفاً روی نوار کلیک کنید
0
09370261411

درباره‌ی شغل سازندگی زیورآلات دستی بیشتر بدانید

شروع شغل سازندگی زیورآلات دستی با سرمایه ی اندک و سود قابل قبول

فهرست مطالب

در‌باره‌ی شغل سازندگی زیورآلات دستی بیشتر بدانید

سازندگی زیورآلات دستی را می‌توان در دسته‌ی مشاغل هنری و خانگی هم قرار داد زیرا با سرمایه‌ای بسیار اندک، بدون نیاز به کارگاه‌های پیشرفته و حتی در خانه نیز می‌توان در این حرفه شروع به کار کرد. ساخت زیورآلات دست ساز یکی از رشته‌های صنایع دستی محسوب می‌شود که با به کارگیری کمی‌ خلاقیت و نوآوری در چیدمان مهره‌ها، می‌توان آثار هنری متنوع و خلاقانه‌ای آفرید.

اگر همیشه با دیدن مراحل ساخت آثار هنری به وجد آمده‌اید و در افکارتان، خودتان را در حال ساخت یک اثر هنری مانند زیورآلات دست ساز دیده‌اید، پیشنهاد می‌کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید زیرا ممکن است شما نیز کاندید خوبی برای ورود به حرفه‌ی سازندگی زیورآلات دستی باشید.

پیش زمینه‌ی لازم برای ورود به شغل سازندگی زیورآلات دستی

قطعا برای ورود به هر شغلی نیاز است که شرایط لازم برای ورود به آن شغل را داشته باشید. شما می‌توانید با آگاهی به این شرایط و همچنین تجهیزات و سرمایه‌های لازم برای ورود به آن شغل،‌ انتخاب راحت‌تری داشته باشید‌. طراحی و ساخت زیورآلات دستی نیز از این قاعده مستثنی نیست پس با هم نگاهی به پیش زمینه‌های لازم برای ورود به این شغل، می‌اندازیم:

یادگیری حرفه‌ی سازندگی زیورآلات دستی

برای آموزش و یادگیری ساختن زیورآلات دست ساز راه‌های مختلفی وجود دارد، انتخاب این راه‌ها بستگی به شرایط و بودجه‌ی هنرجو دارد.

علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی ساخت زیورآلات دستی، که در آموزشگاه‌های هنری سراسر کشور و یا مراکز فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود، این حرفه‌ی هنری را بیاموزند.

یکی دیگر از راه های یادگیری شغل سازندگی زیورآلات دستی، تحصیل در رشته‌‌های مربوط به این شغل مانند رشته‌ی طراحی و ساخت طلا و جواهر در مقطع متوسطه و دانشگاه است.

اگر علاقه به شرکت در رشته‌ها و دوره‌های آزاد آموزشی ساخت زیورآلات دستی را ندارید و یا اینکه هزینه و وقت کافی برای شرکت در این دوره‌ها ندارید و می‌خواهید هرچه زودتر به درآمد برسید، می‌توانید در نزد یک استاد کار ساخت زیورآلات دستی شاگردی کنید و تمام فنون لازم برای این کار را بياموزيد.

برای آموزش ابتدایی فنون و هنر لازم در رشته‌ی ساخت زیورآلات دستی می‌توان از سایت‌ها و کانال‌های آموزشی مناسب نیز استفاده کرد. دیدن ویدئوهای آموزشی در سایت‌هایی مانند آپارات و یوتیوب می‌تواند به شما در یادگیری فنون این کار کمک کند و همچنین می‌توانید از عکس‌ها و فیلم‌های موجود، در کار خود ایده بگیرید.

دوره‌های آموزشی آنلاین و یا ضبط شده‌ای هم موجود هستند که شما می‌توانید با هزینه‌ای مناسب تر نسبت به کلاس‌های عملی از آن‌ها استفاده کنید.

به طور کلی آموزش دیدن در شغل سازندگی زیورآلات دستی، قدم اول برای ورود به کار است. در ادامه هنر جو باید با به کارگیری خلاقیت خود و از طریق آزمون و خطا و همچنین از طریق تمرین‌های مستمر، مهارت‌های خود را در این شغل تقویت کرده تا بتواند آثاری نو و ماندگار بیافریند.

تجهیزات مورد نیاز برای شغل زیورآلات دست ساز

تجهیزات لازم برای شروع به کار در رشته‌ی زیورآلات دست ساز به دو دسته ی کلی تقسیم می‌شود:

تجهیزات مورد نیاز برای اشتغال در ساخت زیورآلات دستی را می‌توان از خرازی‌ها، ابزار فروشی‌ها و سایت‌های فروش این تجهیزات تهیه کرد.

در ابتدای ورود به کار سازندگی زیورآلات نیاز نیست که همه‌ی این تجهیزات را خریداری کرد و تنها با اندکی از این وسایل نیز می‌توان شروع به کار کرد

سرمایه مورد نیاز و حاشیه سود در شغل زیورآلات دستی

همانطور که در مقدمه نیز به آن اشاره شد برای شروع به کار در شغل تولید زیورآلات دست ساز نیاز به سرمایه‌های نجومی نیست و با سرمایه‌‌ی اندکی نیز می‌توان شروع به کار در این شغل کرد.

یکی از مزایای این شغل این است که می‌توان در فضای محدودی از منزل کار کرد و نیاز به اجاره و یا خرید کارگاه‌ها و مغازه در ابتدای کار نیست.

طبق برآورد های انجام شده، با سرمایه ای در حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون می‌توان تجهیزات کاملی برای شروع حرفه‌ای این کار تهیه کرد اما اگر مقدار تجهیزات را محدود کنیم با سرمایه‌ای در حدود ۳ تا ۵ میلیون نیز می‌توان یک کسب و کار خانگی در این رشته راه‌اندازی کرد.

به طور میانگین اگر تولید کنندگان زیورآلات دست ساز فعالیت مورد قبولی داشته باشند می‌توانند در حدود ۳ الی ۴ میلیون در ماه، درآمد کسب کنند.

روش‌های جذب و ثابت کردن مشتری در مشاغل صنایع دستی و هنری

حالا که با کسب مهارت‌های لازم برای فعالیت در شغل سازندگی زیورآلات دستی، وارد این حرفه شده‌اید و به طور محدود نیز کار کرده‌اید وقت آن رسیده که کار خود را گسترش دهید و به درآمدهای بهتری برسید.

برای جذب بیشتر مشتری و توسعه‌ی کسب و کار خود روش‌های زیر را توصیه می‌کنیم:

پرسش و پاسخ

در ابتدای کار که هنوز به درآمد نرسیده‌اید شما می‌توانید با تشکیل یک پیج اینستاگرام و قرار دادن عکس کارها داخل پیج، کارهای خود را ارائه دهید. همچنین می‌توانید با نشان دادن کارهای خود به دوستان و آشنایان و فامیل به فروش برسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =